Спеціальні потреби

Лауреатами Нобелівської премії з фізики 2012 стали американець і француз


У вівторок у Стокгольмі Нобелівський комітет Шведської королівської академії наук присудив цьогорічну премію з фізики вченим Дейвиду Вайнланду (США) та Сержу Арошу (Франція). Премію присуджено за «створення проривних технологій маніпулювання квантовими системами».

Представник Комітету зазначив, що Вайнланд та Арош удостоєні Нобелівської премії за новаторські експериментальні методи, що дозволяють вимірювати і контролювати окремі квантові частинки, не руйнуючи їх самих. Завдяки винаходу в майбутньому буде можливість створити найточніший годинник у світі, а також дуже швидкі квантові комп'ютери.

Вчені працювали над проектом окремо. Арош - професор на кафедрі квантової фізики у «Колеж де Франс». Він входить до складу Академії наук Франції. Вчений є офіцером ордена Почесного легіону.

Вайнланд - американський фізик, який працює в Національному інституті стандартів і технологій в штаті Колорадо.

У середу стане відомий володар премії з хімії, у четвер - з літератури. У п'ятницю, 12 жовтня, в Осло представлять лауреата престижної Нобелівської премії миру.

Сума Нобелівської премії у кожній з категорій становить 8 мільйонів шведських крон.

Церемонія вручення нагород відбудеться у Стокгольмі у грудні.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG