Спеціальні потреби

Нобелівську премію з хімії присудили американцям


У середу десятого жовтня на прес-конференції в приміщенні Шведської королівської академії наук у Стокгольмі були оголошені лауреати Нобелівської премії з хімії 2012 року. Найпрестижнішої наукової нагороди удостоїлися американські вчені Роберт Лефковіц і Браян Кобілка.

Нагороду дали біохімікам за вивчення рецепторів, зв’язаних з G-білком. Ці білки беруть участь у передачі різних сигналів усередині живих клітин. Рецептори є протеїнами, які мають здатність проникати крізь кліткову мембрану, і завдяки ним клітини здатні взаємодіяти. Розуміння принципу дії цих рецепторів допоможе пояснити роботу складної системи передавання сигналів між клітинами.

Лефковіц – професор Університету Дьюка у Північній Кароліні, Кобілка – професор Стенфордського університету в штаті Каліфорнія.

Оголошувати лауреатів Нобелівської премії почали у понеділок. Премію з медицини було присуджено британцеві Джону Ґердону і японцеві Сінья Яманака за відкриття в перепрограмуванні стовбурових клітин. У вівторок, Серж Арош і Дейвид Вайнланд удостоїлися «Нобеля» за квантові дослідження.

У четвер стане відоме ім’я лауреата Нобелівської премії з літератури, у п’ятницю – лауреата Нобелівської премії миру.

Церемонія вручення нагород пройде в Стокгольмі 10 грудня, за традицією - у день смерті засновника Нобелівських премій - шведського підприємця і винахідника Альфреда Нобеля.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG