Спеціальні потреби

Американці – лауреатами Нобелівської премії з економіки


Лауреатами цьогорічної Нобелівської премісії з економіки стали два американські науковці – Елвін Рот і Ллойд Шеплі. Премію присуджено за «теорію стабільного розподілу і практику устрою ринків».

Королівська Шведська академія наук повідомила в понеділок, що премію присуджено професору економіки Гарвардського університету Елвіну Роту і професору Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Ллойду Шеплі.

Шведська академія виоко оцінила працю 89-річного професора Шеплі за опрацювання процесу поєднання різних людей і організацій з ринком стабільним способом, що обмежує тенденцію до зловживань. Професор Рот, якому 60 років, отримамав премію за проведення експериментів, які вказують на те, як висунута Шеплі теорія може покращити на практиці діяльність важливих ринків.

Шведська академія наук заявила, що Рот застосував досліди Шеплі для нового накреслення вже існуючих інструкцій щодо розподілу нових лікарів по лікарнях, студентів по школах і про поєднання донорів органів з пацієнтами. Двоє американських учених, які працювали незалежно один від одного, поділяться сумою в 1.2 мільйонів доларів за «видатний приклад економічної інженерії».

Премії у ділянці економіки не були частиною первісної групи нагород, які встановив у своєму заповіті шведський індустріаліст Альфред Нобель. Цю премію встановив Центральний банк Швеції у 1968 році для вшанування пам’яті Нобеля.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG