Спеціальні потреби

США відмовили Порошенку в поставках бойової зброї


Петро Порошенко і Барак Обама

Президент України Петро Порошенко отримав запевнення про виділення допомоги з боку США в розмірі 53 мільйонів доларів, але президент Барак Обама поки відхилив його прохання про постачання зброї для боротьби з проросійськими сепаратистами.

Білий дім оголосив, що Україна отримає додаткову допомогу на суму 53 мільйони доларів, включаючи 46 мільйонів у вигляді військового спорядження, такого як протимінометні радари, бронежилети, біноклі, катери і інше оснащення для українських силових структур і прикордонників на сході країни.

Порошенко скористався виступом перед членами Сенату і Палати представників США, щоб звернутися з проханням про надання допомоги летального характеру.

«Зрозумійте мене правильно. Ковдри, прилади нічного бачення теж важливі. Але не можна виграти війну ковдрами. Більш того, ковдрами не можна зберегти мир», – сказав він.

Під вигуки схвалення з боку тих законодавців, які виступають за озброєння колишньої радянської республіки, Порошенко оголосив, що його армія «потребує додаткового військовому обладнання, як летального, так і нелетального характеру, і потребує терміново».

Після переговорів з Обамою в Білому домі Порошенко заявив журналістам, що він задоволений рівнем співпраці.

«Я просив президента активізувати співпрацю в галузі безпеки та оборони і отримав позитивну відповідь», – сказав він.

НАТО, побоюючись втягування в опосередкований конфлікт з Росією в цій східноєвропейській державі, виступило проти поставок зброї Україні, яка часто поступалася за рівнем озброєнь сепаратистам у східних прикордонних районах, котрі користувалися підтримкою Росії.

Відповідаючи на питання, чому США виступають проти надання летальної допомоги, високопоставлений представник адміністрації Обами сказав, що, на думку Вашингтона, Україна має достатньо такої техніки, і що обговорювані види зброї принесуть лише незначну користь.

«Поставками не можна домогтися фактичного військової переваги, яка змінила б загальний баланс, – заявив він. – Україна буде вкрай вразлива в разі атаки при повній підтримці Росії».

XS
SM
MD
LG