Спеціальні потреби

Марсі Каптур: Порошенко сказав у Конгресі історичні слова


Історичною назвала промову президента України Петра Порошенка конгресмен Марсі Каптур. За її словами, виступ українського гаранта був дуже емоційним, але саме його відкритість і впевненість можуть дати поштовх і переконати американську політичну еліту прийняти рішення про збільшення підтримки Україні.

«Я думаю, що президент Порошенко показав серце і душу України. Реакцією були тривалі овації у залі. І якщо ви подивитесь на друковану версію його промови, ви побачите ось ці слова – «Ви не повинні нам допомагати будувати демократію. Вона у нас уже є. Ви повинні допомогти нам її утримати». Це історичні слова і Конгрес зустрів їх дуже прихильно», - ділиться Каптур.

Тепер, на думку конгресвумен, на совісті Заходу – не залишити Україну беззахисною перед російською аргесією. Марсі Каптур вірить, що після промови українського президента у Конгресі, шанси України на отримання нелетального й летального військового обладнання суттєво зросли й обіцяє лобіювати це питання особисто.

Влада чомусь захищає сепаратистів - донецький медійник
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:24 0:00

"Я закликала наших генералів, військових і НАТО розглянути можливість формування системи оборони в тій частині Європи, яка мучилася роками. Тепер президент Порошенко просить визнання України стратегічним союзником США поза НАТО".

"Я думаю, що це вкрай важливо, - каже Марсі Каптур. – Цей статус дав би Україні можливість отримати певну безпеку. Незалежно від того, звідки вона буде надаватися – з Польщі, Угорщини, Балкан чи країн Балтії, але має бути збудована певна структура для безпеки України. Україна не може більше залишитись беззахисною".

Нагадаємо, сьогодні, 18 вересня Президент України Петро Порошенко вперше прибув із офіційним візитом до Сполучених Штатів Америки.

Зранку український гарант виступив у Конгресі, де закликав надати Україні статус стратегічного союзника США поза НАТО, допомогти з летальним та нелетальним обладнанням українській армії й створити спеціальний фонд для підтримки інвестицій в Україну. Після цього Петро Порошенко відправився на зустріч із президентом США Бараком Обамою.

Вже за тиждень, 25 вересня, Петро Порошенко планує виступити на 69-й сесії Генеральній асамблеї Організації об'єднаних націй у Нью-Йорку.

Дивіться також: Промова Порошенка у Конгресі : Демократію треба захистити!

Промова Порошенка у Конгресі : Демократію треба захистити!
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG