Спеціальні потреби

П’ять країн пообіцяли Нігерії допомогти в пошуках викрадених дівчат


Лідер Боко Гарам погрожує продати дівчат у рабство
Щонайменше чотири країни, включно із Сполученими Штатами, пообіцяли Нігерії допомогти в пошуках 276 пропалих школярок, викрадених екстремістським угрупованням Боко Гарам.

Виступаючи на саміті Світового економічного форуму в Абуджі, президент Нігерії Ґудлак Джонатан подякував Китаєві – найновішій країні, яка обіцяла допомогти у знайденні дівчат. Він сказав:

«Сполучені Штати Америки, Об’єднане Королівство (Великобританія) і Франція також розмовляли зі мною і висловили зобов’язання допомогти нам в розв’язці цієї кризи в Нігерії. Я вірю, що викрадення цих дівчат буде початком кінця терору в Нігерії».

Президент Ґудлак Джонатан сказав, що учасники форуму висловили підтримку країні в справі проведення «великого удару» по терористах. Він сказав, що коли б делегації не взяли участі в цих заходах, тоді екстремісти святкували б перемогу і «вчинили більше спустошення».

Збройні сили США заявили в середу, що американські радники прибудуть до Нігерії через кілька днів, щоб допомогти в галузі зв’язку, матеріально-технічного забезпечення і розвідки. Великобританія обіцяла постачити супутникові знімки, тоді як Франція повідомила, що надішле службовців безпеки.
XS
SM
MD
LG