Спеціальні потреби

Повідомлено про перше від 2001 року захворювання на поліомієліт у Кабулі


Кількість випадків захворювання на поліомієліт в Афганістані
У столиці Афганістану Кабулі виявлено захворювання на поліомієліт у трирічної дівчинки. Це перший такий випадок з часу усунення від влади угруповання Талібан у 2001 році.

Представник Міністерства охорони здоров’я Афганістану заявив у вівторок, що дівчинка із східного району Кабула частково паралізована після того, як вона була заражена поліомієлітом.

Поліомієліт – інфекційне захворювання, яке спричиняє невиліковний параліч. Афганістан, Пакистан і Нігерія – єдині країни у світі, де ця хвороба залишається досить поширеною. Кількість захворювань на цю хворобу в Афганістані постійно зменшується, однак торік там ще повідомлено про 14 випадків захворювання.

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що у відповідь на найновіший випадок захворювання воно розпочало кампанію вакцинації в столиці. Останніми роками угруповання Талібан погодилось дозволити проведення вакцинації в Афганістані.

Однак у Пакистані та Нігерії на медичних працівників, які вакцинували дітей, було здійснено атаки. Їх звинувачували в тому, що вони шпигуни західних країн і що вакцинація – це змова з метою стерилізувати мусульман.
XS
SM
MD
LG