Спеціальні потреби

Новий Орлеан пропонує подорож у минуле століття


Гості Нового Орлеана мають змогу насолодитися не лише джазом, який тут лунає на кожному кроці, а й зануритися у ХІХ століття, скориставшись трамваями, які не зазнали особливих змін з часу їх появи 1 серпня 1873-го року. Як стверджують в американській асоціації інженерів-механіків, одна з трамвайних ліній Нового Орлеана є найстарішим постійно діючим маршрутом у світі. Цей вид пересування настільки популярний, що влада міста розширює трамвайний рух. Приклад Нового Орлеана наслідують інші великі міста Сполучених Штатів.

Трамваї на вулицях Нового Орлеана курсують уже понад 150 років. Антикварний вигляд потягів не викликає сумнів щодо їх віку. Однак водію Ентоні Фолс це не заважає. Чоловік каже, що робить свою роботу і не проміняє її нінащо інше:

«По-перше це одна з найстаріших у світі транспортних систем. По-друге, це частина нашого історичного минулого, адже свого часу кольоровому населенню заборонялося водити трамваї».

Трамвайна система міста пережила кінні екіпажі і встояла під натиском автомобілів і автобусів. Таємницею довголіття, місцеві та гості Нового Орлеану вважають зручність та доступність трамваїв.

«Я не знаю, чому мені подобаються трамваї. Мабуть тому, що це частина історії. Вони використовують ці старі вагони, ремонтують їх, аби вони були у робочому стані. Тому, коли приїжджаєш сюди, то ніби занурюєшся у живу історію Нового Орлеана», – каже один із гостей міста.

Цього року у місті планують прокласти нові трамвайні маршрути. Загалом у Сполучених Штатах лише близько 20 міст мають або розвивають трамвайні системи. Одне з них Портленд у штаті Орегон. У 2001-му році тут запустили трамвайну лінію, довжиною у 6,5 тисяч кілометрів. Сьогодні цим електротранспортом щодня користується 12 тисяч людей. Такий успіх підштовхнув владу відкрити ще один маршрут до кінця цього року.

Домінік Монкада з транспортного управління Нового Орлеана каже, що трамвайні лінії вирішують проблему швидкого перевезення великої кількості людей:

«В умовах постійного зростання цін на пальне, управління громадським транспортом шукає шляхи модернізації транзитних мереж, і робить усе, аби зменшити свої витрати».

Тож Новий Орлеан має усі підстави стати прикладом для наслідування у галузі розвитку трамвайного транспорту.

Трамвайні маршрути планують відрити також і в столиці США. Проект повинен стартувати весною цього року. Для Вашингтона це не стане новизною, адже трамваї тут їздили до 28 січня 1962-го року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG