Спеціальні потреби

Новий Орлеан готується до події року – карнавалу Марді Гра


Американське місто Новий Орлеан щороку приваблює мільйони туристів.

Переплітіння чисельних світових культур народило тут музику стилю джаз та чимало традицій, які мешканці міста не лише підтримують, а й розвивають. Найголовнішою подією року у Новому Орлеані є карнавал Марді Гра, який веде свій початок від засновників міста – французів. Шороку у лютому на фестиваль з’їджаються сотні тисяч людей з різних куточків планети. Цього року традиційні для свята паради у Новому Орлеані розпочнуться вже 4-го лютого, а кульмінацією святкувань стане карнавал у вівторок 21 лютого. Хоча саме свято проходить досить швидко, підготовка до нього починається ледве не після закінчення попереднього.

З французької Марді Гра означає «жирний вівторок». Це – останній день перед початком 40-денного Великоднього посту. І в цей день з давніх часів прийнято веселитися. Декоратор Шон Ленні виготовляє квіти для святкових платформ – сцен на колесах:

«Квіти ми починаємо виготовляти у вересні. Але увесь процес стартує ще раніше. Спочатку затверджується ідея платформи, потім ми робимо замальовки. Творчий директор Марді Гра та майстри збираються разом та вирішують, якою буде тема цьогорічного фестивалю, та як виглядатимуть платформи».

До Марді Гра створюється сотні пересувних сцен. Фігури, що прикрашають платформи, виготовляють з пінопласту та скловолокна. Згодом їх обклеюють пап’є-маше, а потім розмальовують.

«Світ Марді Гра» – відразу і музей, і майстерня. Туристи можуть подивиться на процес створення святкових платформ. У багатьох виникає бажання повернутися до міста на сам фестиваль.

«Світ Марді Гра» – сімейний бізнес, заснований Блейном Керном у 1947-му році. Зараз компанією керує його онук Браян:

«Раніше на одній сцені вміщалося 12 людей. Зараз ми робимо платформи з кількома секціями, які можуть витримати 250 людей. Мій батько завжди прагнув до удосконалення, хотів збільшити платформи наскільки можливо, зробити їх як можна привабливішими, яскравішими – усе, що тільки можна. Ось це ми і робимо.

Парад – головна подія Марді Гра. Браян каже, що саме платформи приваблюють до міста десятки тисяч туристів на час фестивалю, який відбувається вже майже 150 років:

«Я думаю, Марді Гра надає місту характер. Фестиваль росте разом з містом. Це індустрія на мільярд доларів. Приблизно 40-50 тисяч людей приймають участь у параді та заходах навколо нього. Це – велика частина нашої культури».

Частина цієї культури і десятки майстрів, які готують та прикрашають святкові пересувні сцени.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG