Спеціальні потреби

Економічна криза у США вдарила також по нелегалах


Економічна криза ускладнила пошуки роботи не тільки для легальних іммігрантів, але й нелегалів. Останнім часом їх наплив до США помітно зменшився через знову таки кволу економіку і посилення контролю на кордоні з Мексикою. За деякими даними, найменше нелегалів сьогодні осідає у штаті Невада, де найвищі в країні показники безробіття.

Роздача безкоштовних продуктів вже стала нормою в одній із церков біля Лас-Вегаса. Рівень безробіття у місті сягає 15 відсотків у порівнянні з нецілими 10 відсотками, в середньому, по країні.

Високе безробіття спричинив крах ринку нерухомості, в результаті чого заморожене житлове будівництво, де працювали здебільшого іммігранти.

Безробіття є особливо болючим для нелегалів, які в пошуках роботи переїжджають з одного штату в інший. Ситуація для них невтішна, каже професор Університету Невади Стівен Браун. «На жаль, для людей, які працюють у цьому секторі, справи по всій країні досить кепські».

Ґлорія Гернандез, парафіянка церкви, каже, що іммігранти дедалі частіше повертаються на батьківщину:

«Чимало людей повернулось, головно, до Мексики. Ми допомогли багатьом нашим прихожанам, та й усім, які жили у нашому районі, хто втратив працю і свої доми, і поїхав назад у Мексику».

За даними Центру П’ю (Pew), незаконна імміграція до США помітно зменшилася. Сьогодні нелегалів майже на мільйон менше ніж було в 2007 році, коли їх чисельність становила 12 мільйонів. За той час кількість незаконних іммігрантів у Лас-Вегасі скоротилася на приблизно 50 тисяч.

Заступник директора Центру Марк Гюґо Лопез каже, що відсутність робіт на об’єктах будівництва відохочує людей від перетину кордону.

«Крім того, посилено заходи безпеки вздовж кордону, а це означає, що перетнути його важче. З цих причин люди, можливо, не хочуть вирушати до Сполучених Штатів. Також через поточну економічну ситуацію, деякі вирішують повертатись на батьківщину».

У 2009 році майже 400 тисяч незаконних іммігрантів було депортовано зі Сполучених Штатів до Мексики.

Правозахисниця Сірія Перез очолює асоціацію мексиканських іммігрантів. Вона каже, що депортація роз’єднала багато родин:

«Ми усвідомили, що є багато розбитих родин, де одного з батьків депортували назад до Мексики, а інший змушений боротися з труднощами, не маючи праці – з дітьми на руках - дітьми, які народилися у Сполучених Штатах».

Фермін Рамірез – представник базованої у Лас-Вегасі дорадчої організації в уряді Мексики. На його думку, багато мексиканців повертаються добровільно.

«Багато з цих сімей думають: замість того, аби залишатися тут, ми повернемось до Мексики. Там нам краще. А тут що - немає документів, немає праці», – каже голова дорадчої організації.

Втім, як каже професор Університету Невади Сильвія Лазос, багато незаконних іммігрантів вирішують залишитися у США заради своїх дітей, які народилися в Америці і є її громадянами.

«Хоча і зменшилася кількість нелегальних іммігрантів, з’явилося ціле покоління дітей, які вимагають від нас уваги та опіки, а також створення відповідних умов для їх асиміляції, якщо ми хочемо, щоб вони мали успіх в американському суспільстві».

Професор права Сильвія Лазос вважає, що заради майбутнього цих дітей уряд США повинен провести реформу імміграційної системи.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG