Спеціальні потреби

Уряд Нідерландів проведе кампанію на підтримку асоціації України з ЄС


Петро Порошенко і Марк Рютте
Петро Порошенко і Марк Рютте

Брюссель – Уряд Нідерландів переконуватиме своїх громадян підтримати асоціацію України та ЄС на референдумі, що запланований на початок квітня з ініціативи нідерландських євроскептиків. Про те, як уряд Нідерландів популяризуватиме ідею підтримки політичного й економічного зближення з Україною та вигоди угоди про асоціацію, Марк Рютте, нідерландський прем’єр, пояснив, розповідаючи про свої пріоритети на посту голови Ради Євросоюзу.

Нідерландський прем’єр-міністр Марк Рютте про наміри переконати громадян своєї країни у вигідності угоди про асоціацію з Україною заявляє вже не вперше. Офіційна Гаага не має жодних сумнівів у користі та необхідності цієї угоди. З одного боку, каже голова нідерландського уряду Марк Рютте, його державі «потрібні стабільні сусіди», а реформи, які пропонує асоціація, усвідомлює він, націлені саме на встановлення сталого, демократичного й відповідального політичного устрою в Україні. З іншого, невід’ємна частина цієї угоди, а саме, зона вільної торгівлі, для такої держави як Нідерланди – ще одне джерело комерційних та інвестиційних можливостей. Адже саме з німцями на першому місці та нідерландцями – на другому, Україна вже нині має найактивніші торговельні відносини.

Марк Рютте
x
Марк Рютте

«Я буду пояснювати людям, чому ми підписали цю угоду... Ми торгова нація. Ми живемо за угодами про вільну торгівлю, а Україна – це ще один приклад», – каже він. При цьому, Рютте пояснює, що ті, хто має намір проголосувати «ні», вважають, що це перший крок до членства в ЄС, але це не має нічого спільного зі вступом.

Це ж він заявляв і під час останньої зустрічі з українським лідером Петром Порошенком. «Угода про асоціацію через двосторонні та європейсько-українські торговельні відносини відбудує економіку України, – заявив Рютте, додаючи, що таку позицію його уряд буде активно відстоювати.

Це не має жодного відношення до того, що думає дехто: ніби угода – це надання Україні чогось на кшталт членства у ЄС
Марк Рютте

«Це не має жодного відношення до того, що думає дехто: ніби угода – це надання Україні чогось на кшталт членства у ЄС, – пояснює Рютте. – Ми вже маємо подібні асоціації з американськими країнами та на Близькому Сході. Запевняю, що Ліван чи Ізраїль не прагнуть членства у ЄС. Мова йде про стабільне сусідство, міцні відносини, спільні європейські цінності. Тож ми будемо активно відстоювати щодо цього позицію уряду».

Асоціація Україна-ЄС служить інтересам безпеки – голова МЗС Нідерландів

Про те, що серед населення Нідерландів будуть проводити пояснювальну роботу, неодноразово заявляли й інші офіційні особи цієї країни.

Мій уряд і я особисто намагатимемося переконати наших громадян, що ця угода є позитивною для України, для Європи і для Нідерландів
Пітер де Гуйєр

Постійний представник Нідерландів при Раді ЄС посол Пітер де Гуйєр зазначає: «Упродовж нашого головування ми матимемо референдум. Йдеться про ініціативу громадян щодо угоди про асоціацію ЄС з Україною. Мій уряд і я особисто намагатимемося переконати наших громадян, що ця угода є позитивною для України, для Європи і для Нідерландів», – наголосив він.

Ми будемо активно просувати позитивну відповідь
Берт Кундерс

Міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс зі свого боку теж зазначає, що асоціація з Україною «служить інтересам безпеки його держави, допомагає стабілізувати східне сусідство й важливе для обох економік – і української, і нідерландської. Кундерс додає: «Ми будемо активно просувати позитивну відповідь».

Парламент Нідерландів завершив ратифікацію угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом 7 липня минулого року. Документ також був підписаний королем, як того вимагає процедура. Однак, представники громадянського суспільства Нідерландів зібрали необхідну кількість підписів для проведення консультативного референдуму щодо ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

Зібрати підписи вдалося завдяки ініціативі сатиричного блогу GeenStijl, групи громадян Burgercomite та євроскептичного центру «Форум задля демократії». Референдум призначений на 6 квітня цього року.

Дивіться також («Голос Америки»): Цей конфлікт Ірану та Саудівської Аравії може перекинутись на інші країни

Цей конфлікт Ірану та Саудівської Аравії може перекинутись на інші країни. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG