Спеціальні потреби

Борис Нємцов: гасло «Голосуй за кого завгодно, тільки не за Януковича» – дуже вдале


Російський опозиціонер-політик Борис Нємцов завітав до Києва презентувати свою доповідь «Життя раба на галерах». Книжка-самвидав присвячується опису усіх статків Володимира Путіна, які той зумів здобути за свої роки правління. Разом з тим політик зустрівся з місцевими журналістами, щоб поговорити про українську демократію.

Так, на думку Бориса Нємцова, на відміну від Росії, в Україні таки існують вибори. «В Україні є вибори. Хоч вони й проблемні, скандальні. В Україні є опозиція, і вона може блокувати трибуну, виголошувати свою думку, наприклад, проти мовного закону. У нас навпаки – одна фікція. Атрибути виборів є, виборчі дільниці існують, Чуров є, але виборів немає», – каже опозиціонер.

Окремих симпатій до українських політиків у Бориса Нємцова немає. Втім, він переконаний, що якщо українці оберуть партію Віктора Януковича, Україна розпрощається із демократією.

«Особисто мені Янукович без різниці, але якщо він програє, то в України буде шанс, що демократія залишиться. Гасло «Голосуй за кого завгодно, тільки не за Януковича» – дуже навіть вдале».

«Я підтримував Помаранчеву революцію, був на Майдані, тому що вірив, якщо у вас вийде, то і в нашій країні вийде. Під час цієї революції ви отримали демократію і втратити її буде дуже прикро».

Різниця між лідерами Росії та України, за словами Нємцова, у народному рейтингу. «Віктор Янукович дуже хоче бути Путіним, хоча його й не любить. Але народ не дозволить йому цього. Різниця в тому, що рейтинг Януковича нікчемний. Тобто якось народ дізнається, що він негідник, є вільні медіа, які про це розказують. У нас рейтинг Путіна – 50%, і про нього не можливо сказати щось погане».
В Україні є вибори. Хоч вони й проблемні, скандальні. В Україні є опозиція, і вона може блокувати трибуну, виголошувати свою думку, наприклад, проти мовного закону. У нас навпаки – одна фікція. Атрибути виборів є, виборчі дільниці існують, Чуров є, але виборів немає.

Розповідаючи про свою доповідь, де вказується, що у власності Володимира Путіна знаходиться 20 палаців-резиденцій, 43 літаки і 15 вертольотів та інше, Борис Нємцов зауважив, що офіційно видати таку книжку в Росії він не зміг. «Це видано самвидавом, людьми, які, ризикуючи, вважаючи, що я роблю правильне діло, вирішили це зробити», – сказав політик.

Порівняно із Путіним, Віктор Янукович не такий багатий, прямий та глупий, вважає Борис Нємцов. «У нас президент більш витончений. Він професійний піарник, неможливо вгадати, як він вчинить наступного разу», – зазначив російський політик. Але проросійським українського президента в Росії не вважають, – каже Немцов. «Нехай він захищає інтереси лише свого клану, Донбасу, але це все одно інтереси України, а не Росії».
XS
SM
MD
LG