Спеціальні потреби

Начальники штабів країн НАТО обговорять російсько-українську кризу


На нараді в Брюсселі вони також розглянуть ситуацію на південному фланзі НАТО

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США генерал Мартін Демпсі обговорить ситуацію в Україні в Східній і Південній Європі на зустрічі з військовими керівниками країн НАТО, яка проходить в Брюсселі в середу і четвер.

Наради начальників штабів країн НАТО проводяться двічі на рік. Нинішня зустріч є частиною підготовки до саміту НАТО, який відбудеться в Уельсі у вересні.

У Брюсселі начальники обговорять російсько-українську кризи і її наслідки для Альянсу. Вони також оцінять ситуацію на Близькому Сході і в Північній Африці - регіоні, що має велике значення для південного флангу НАТО.

Демпсі висловив свою стурбованість у виступі в Атлантичній Раді 14 травня.

«НАТО стоїть на важливому роздоріжжі, враховуючи агресивність Росії, тому необхідно переглянути ситуацію на східному фланзі Альянсу, - заявив Демпсі. - Але я також хочу дати особисту пораду моїм колегам по НАТО: південний фланг НАТО заслуговує набагато більше уваги, ніж він отримує зараз».

Альянс залишає ситуацію на південному фланзі на розсуд південноєвропейських держав, сказав американський генерал. При цьому Португалію, Іспанію, Італію і Грецію найбільше турбує ситуація в Середземномор'ї.

«Проблеми, з якими стикається південний фланг НАТО і, які виходять від Близького Сходу та Північної Африки, можуть досить серйозно змінити життя в Європі, причому не тільки Південної, а й Центральної та Північної Європи», - додав він.

Терористичні осередки, злочинні синдикати, торговці людьми, наркоконтрабандистів розглядають південний фланг в якості місця для реалізації нових можливостей, і Альянс в цілому повинен звернути увагу на ці загрози регіону, вважає американський генерал.

Тим часом, дії Росії в Україні змінили політичну ситуацію в Європі, заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен на прес-конференції в Брюсселі цього тижня.

Говорячи про політичну ситуацію в Європі, Расмуссен зазначив, що вона стала «менш передбачуваною і більш небезпечною».

«Це має наслідки для сьогодення і майбутнього НАТО», - сказав він.

«НАТО не може приймати свої досягнення, як само собою зрозуміле, оскільки агресія Росії проти України кинула виклик фундаментальному принципу - праву суверенних держав самостійно вибирати шляхи свого розвитку, - сказав Расмуссен. - Росія багато разів декларувала свою прихильність цим принципом, але, як ми бачимо, президент Володимир Путін відмовляється виконувати цю обіцянку».

Генеральний секретар НАТО нагадав, що 25 травня в Україні пройдуть президентські вибори.

«Це голосування має реальне значення, - сказав Расмуссен. - Будь-які спроби перенести або завадити виборам будуть спробами відмовити українському народу в праві зробити свій вибір і ще одним кроком назад у пошуках політичного врегулювання кризи».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG