Спеціальні потреби

НАТО: «Російські війська готові» до вторгнення в Україну


НАТО більше не працює з Москвою, але є діалог
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

НАТО більше не працює з Москвою, але є діалог

Росія має на кордоні з Україною всі необхідні ресурси, якщо вона вирішить почати вторгнення в країну, і вона в змозі досягти своєї мети через три-п'ять днів.

Про це заявив у середу головнокомандувач сил НАТО в Європі Філіп Брідлав.

Назвавши ситуацію на українсько-російському кордоні «надзвичайно тривожною», генерал ВПС США Брідлав повідомив, що НАТО помітило ознаки руху невеликої частини російських військ, але не побачило ознак того, що вони повернулися до казарм.

Він назвав російський контингент з 40 тисяч військовослужбовців «дуже великою і здатною силою», що знаходиться у високому ступені готовності».

За словами Брідлава, російські війська біля кордонів України підтримувані авіаційними і вертолітними підрозділами, засобами ведення електронної війни та польовими госпіталями.

«Це - повний набір засобів для здійснення успішного вторгнення в Україну, якщо рішення таке буде винесене. Ми вважаємо, що російські війська готові і зможуть здійснити доручене їм завдання в Україні через 3-5 днів, якщо вони отримають наказ діяти», - додав генерал.

На зустрічі в Брюсселі міністри закордонних справ НАТО запропонували Брідлаву представити до 15 квітня пакет заходів, покликаних заспокоїти стривожених союзників НАТО в Східній Європі. Мова може йти про посилення сухопутних, військово-повітряних і військово-морських підрозділів, пояснив він в інтерв'ю Reuters і газеті Wall Street Journal.

Американський генерал зазначив, що представить союзникам список варіантів дій, а також свої рекомендації про те, який із цих варіантів він вважає кращим. Запропоновані варіанти дій включатимуть розгортання сил на суші, морі та у повітрі, а також охоплюватимуть північний, центральний і південний сектори західного кордону Росії, додав він.

"Ця нова парадигма, і ці дії, вжиті Росією, повинні спонукати нас переглянути розміщення і підходи сил НАТО", - заявив генерал Філіп Брідлав.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG