Спеціальні потреби

Підписано протокол про приєднання Чорногорії до НАТО


Міло Джуканович і Єнс Столтенберґ на прес-конференції у Брюсселі після підписання протоколу.
Міло Джуканович і Єнс Столтенберґ на прес-конференції у Брюсселі після підписання протоколу.

За словами прем’єра Міло Джукановича, Чорногорія очікує, що до середини 2017 стане повноправним членом Альянсу

Чорногорія і НАТО у четвер підписали угоду про вступ цієї балканської країни до Альянсу, що є останнім кроком перед тим, як Чорногорія стане 29-м членом організації.

Прем’єр-міністр Міло Джуканович узяв участь у церемонії в Брюсселі у штаб-квартирі НАТО.

Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ назвав підписання документа «початком нового, безпечного розділу» в історії колишньої югославської республіки.

Чорногорія братиме участь у зустрічах НАТО як спостерігач доти, поки всі члени Альянсу не ратифікують протокол про вїї приєднання.

За словами Джукановича, Чорногорія розраховує стати повноправним членом НАТО в середині 2017 року. Таким чином, вона стане третьою країною Західних Балкан, що приєднається до НАТО, – після Албанії і Хорватії.

Росія пригрозила відповісти на вступ Чорногорії до НАТО, але Столтенберґ називає це «абсолютно невиправданим».

Перед початком засідання міністрів закордонних справ країн НАТО, Столтенберґ заявив, що після незаконної анексії Криму Росією НАТО розширило свою присутність у Чорноморському регіоні і розглядає можливість подальшого збільшення там своєї присутності.

«Ми це робимо в рамках наших заходів із запевнення наших держав-союзниць, розташованих у регіоні. Це стало необхідним після незаконної анексії Криму, яка безумовно вплинула на всю ситуацію із безпекою у регіоні Чорного моря», – заявив керівник Алянсу.

Столтенберґ наголошує, що присутність збройних сил НАТО в регіоні вже значно збільшена.

«Я нещодавно відвідав Бухарест, Анкару, де з президентами я обговорював подальші кроки. Тож нині, спільно з нашими союзниками в регіоні, ми розглядаємо, що б ми могли ще там зробити. Крім цього, між Румунією, Туреччиною і Болгарією ведуться переговори щодо того, який внесок вони можуть зробити в зміцнення і збільшення присутності НАТО в Чорноморському регіоні», – сказав генсекретар НАТО.

Столтенберґ запевнив, що це питання перебуває на порядку денному НАТО.

Дивіться також: Умови виборів на Донбасі Нуланд озвучила у Москві

Умови виборів на Донбасі Нуланд озвучила у Москві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

XS
SM
MD
LG