Спеціальні потреби

Розширення НАТО найближчим часом не буде – посол США


«Жодним чином ми не зможемо отримати консенсус в найближчому майбутньому за приєднання ... Грузії або України» - Даґлас Лют.

На розширення НАТО в найближчому майбутньому немає жодних шансів через побоювання, щодо можливої дестабілізації Росії, заявив посол США при Північноатлантичному альянсі. Ця перспектива може розчарувати Україну, Грузію і низку балканських держав.

Про це Даґлас Лют заявив у п’ятницю на безпековому форумі в Лондоні, - передає інформагентство Reuters.

Лют заявив, що НАТО знаходиться в «точці перелому», зіткнувшись з потрясіннями, які можуть зрівнятися тільки з обставинами кінця «холодної війни», і Альянс не хоче загострювати внутрішні слабкості в Росії.

«Так, Росія зараз агресивніша держава, але в принциповому плані Росія є країною в стані спаду, - заявив Лют. - Протягом тривалого часу ми матимемо справу з Росією, яка знаходиться в стані занепаду, яка за останні 25 років не змогла провести базові реформи».

Втім, американський посол підкреслив, що «Росія відіграє важливу роль в стратегічному середовищі, і стратегічне середовище буде гальмом на шляху розширення НАТО».

«У практичному плані я не бачу можливостей в найближчій перспективі, в найближчі кілька років, або навіть довше, для додаткового розширення НАТО», - сказав Лют.

«Якщо ви приймаєте вихідне положення про внутрішню слабкість Росії і, можливо, стійкий спад, то не має сенсу тиснути далі зараз і, можливо, прискорити або дестабілізувати цей спад».

У грудні минулого року Північноатлантичний альянс запросив Чорногорію приєднатися до свого першого з 2009 року розширення, рішення, яке викликало невдоволення Москви, яка виступає проти вступу в НАТО колишніх комуністичних країн Східної і Південно-Східної Європи.

На саміті в квітні 2008 року Альянс дав обіцянку «з відкритою датою» надати членство Грузії та Україні, а також Македонії та Боснії і Герцеговині, які прагнуть вступити до НАТО.

За словами Люта, політика відкритості для нових членів залишається в дії, але на запрошення нових членів повинні погодитися всі 28 членів НАТО, і у цій перспективи зараз низька ймовірність.

«Жодним чином ми не зможемо отримати консенсус в найближчому майбутньому за приєднання ... Грузії або України», - сказав посол США при НАТО Даґлас Лют.

Дивіться також: Андрій Козирєв: Авантюризм Кремля загрожує Росії хаосом та колапсом

Андрій Козирєв: Якщо Москва не припинить свої авантюри, усе закінчиться хаосом. Відео.
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:25 0:00

XS
SM
MD
LG