Спеціальні потреби

NYT: Збільшення РФ флоту підводних човнів – виклик США і НАТО


Нарощування російських субмарин біля європейських берегів схоже на відгомони «холодної війни» - пише Ерік Шмітт у газеті The New York Times.

Представники ВМС США кажуть, що нарощування кількості російських підводних човнів вимагає додаткових ресурсів для стеження за ними.

Російські ударні субмарини значно посилили присутність біля берегів Скандинавії і Шотландії, Середземного моря та Північної Атлантики, оспорюючи цим домінування США і НАТО під водою, пише Ерік Шмітт у статті в газеті The New York Times.

Автор наводить слова командуючого ВМС США в Європі адмірала Марка Ферґюсона, сказані восени минулого року, що інтенсивність російських підводних патрулів за попередній рік зросла майже в півтора рази. Аналітики стверджують, що ці темпи з тих пір не змінилися.

Патрулі є найбільш помітною ознакою посилення інтересу до підводної війни з боку президента Володимира Путіна, чий уряд витратив мільярди доларів на будівництво нових класів дизельних і атомних ударних підводних човнів, які відрізняються зниженим шумом, краще озброєні і управляються більш досвідченими екіпажами, ніж раніше, говориться у статті.

Незалежні американські військові аналітики бачать в посиленні російського підводного патрулювання серйозний виклик США і НАТО, пише журналіст Ерік Шмітт у New York Times.

Представники ВМС США кажуть, що в короткостроковій перспективі зростаюча кількість російських підводних човнів з їх здатністю спостерігати за західними суднами і узбережжям Європи потребуватиме додаткових кораблів, літаків і підводних човнів для стеження за ними, - відзначає Шмітт.

У довгостроковій перспективі Міністерство оборони США пропонує виділити 8,1 мільярда доларів протягом наступних п'яти років на «посилення підводного потенціалу», включаючи будівництво дев'яти нових ударних підводних човнів класу «Вірджинія», здатних нести до 40 крилатих ракет типу Tomahawk, що більш ніж в три рази перевищує існуючий потенціал.

Навряд чи можна говорити про паритет між російською і американською флотами підводних човнів. Росія має у своєму розпорядженні приблизно 45 ударних підводних човнів, які призначені для потоплення інших субмарин або кораблів, збору розвідданих та проведення патрулювання. З них близько 25 є атомними субмаринами і близько 20 - дизельними. Однак західні аналітики вважають, що тільки близько половини з них готові до розгортання в будь-який момент.

У той же час у США є 53 ударні підводні човни (всі вони атомні), а також чотири інші атомні підводні човни, оснащені крилатими ракетами і здатні доставляти підрозділи сил спеціальних операцій. У кожній хвилині приблизно третина американських ударних підводних човнів знаходяться в морі, займаючись патрулюванням або виконуючи навчальні завдання, в той час як інші проходять техобслуговування.

Представники ВМС США і західні аналітики говорять, що американські субмарини, які відрізняються швидкістю і здатністю таємного розгортання далеко від американських берегів, як і раніше перевершують російські аналоги, вказує журналіст Ерік Шмітт у статті в газеті The New York Times.

Дивіться також: Американці збудували сховище для ядерного палива у Чорнобилі

Американці збудували сховище для ядерного палива у Чорнобилі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

XS
SM
MD
LG