Спеціальні потреби

В Україні державний апарат приватизовано, корупція - правило за яким працює система - дослідник Carnegie


Корупційні практики становлять саму суть правил за якими функціонує держава в Україні. Про це у статті "Боротьба проти культури корупції в Україні" опублікованій на сайті Carnegie пише Томас Де Ваал, дослідник аналітичного центру Carnegie Europe та колишній журналіст, який спеціалізувався на Кавказі.
На думку Де Ваала, політичну систему України можна описати, як "приватизація держави" (state capture - прим. ГА). Даний термін позначає стан системної політичної корупції за якого приватні інтереси значно впливають на процес прийняття рішень у державі через приховані і можливо нелегальні канали.

Де Ваал відзначає, що ключем для викорінення корупційних практик мають стати точкові реформи впливових державних інститутів, які стали опорою корупції.

"У найближчий час необхідні більші успіхи у боротьбі проти високопосадовців-корупціонерів, бо це могло би відіграти роль наочного прикладу", - вважає дослідник."Замість того, щоб намагатись виправити все і одразу, уряд України та міжнародні партнери мають зосередити увагу на реформуванні системи правосуддя, зокрема ГПУ та судів. Зміни мають початись згори. Інша важлива мета - продовження вдосконалення правил, за якими працює Рада, здійснюється фінансування партій, а також - норм пов'язаних із проведенням виборів", - пише експерт.

Якщо культурі корупції буде дозволено вижити та процвітати, це може дискредитувати проект реформування України

На думку Де Ваала, саме зміна системи правосуддя та державної влади може стати підґрунтям для того, щоб громадськість повірила у рівність усіх перед законом.

При цьому експерт попереджає, що у разі, якщо культурі корупції буде дозволено вижити та процвітати, це може дискредитувати як проект реформування України загалом та і поборників зближення з Європою.

Статтю Де Ваала опубліковано у рамках проекту "Реформування України", який підтримується Open Society Foundations.

Дивіться також: Вихід Британії з ЄС може обернутись глобальною кризою - економісти

Вихід Британії з ЄС може обернутись глобальною кризою - економісти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

XS
SM
MD
LG