Спеціальні потреби

Відсторонення Путіна через рік спрогнозував експерт ECFR, інші 20 - вірять у живучість Кремля


Режиму Путіна лишилося не більше року. У цьому переконує Микола Петров, дослідник аналітичного центру European Council on Foreign Relations, колишній голова програми суспільства та регіонів у московському центрі Carnegie та співробітник Інституту географії РАН в період з 1982-го по 2006-й роки.

«Російський політичний режим не може продовжувати існування. Він не здатен на зміни, зіткнувся із економічними проблемами, які постійно збільшуються, руйнацією інфраструктури та міжусобицями серед еліт» - пише Петров.

Росію штовхають до руїни кілька потужних дестабілізуючих факторів - це надмірна концентрація влади, політична невизначеність, яка унеможливлює стратегічне планування розвитку країни, військова мобілізація, ручне керування країною, посилення конфлікту серед еліт. Кожен з цих факторів міг би самотужки протягом 2 років призвести до занепаду, а у поєднанні вони значно скорочують «очікування щодо тривалості життя режиму» - наполягає Петров.

«Режим має два варіанти виходу: покращити своє фінансове становище завдяки примиренню із Заходом, або відновити легітимність, змінивши президента. Проте навіть це лише дозволить виграти час і не гарантує уникнення тотального колапсу», - вважає дослідник.

Водночас цілий ряд провідних західних експертів-міжнародників вважають, що Володимир Путін лишатиметься при владі у Росії і через 5 років. На це вказують результати експертного опитування, проведеного виданням Foreign Affairs.

20 із 25-ти опитаних висловили згоду із твердженням, що Путін керватиме Росією і через 5 років. При цьому 4 висловили «тверде переконання» у цьому.

«Путін за час президентства та короткого прем'єрства конослідував більше особистої влади, ніж будь-який інший лідер провідної країни. Якщо не станеться чогось непередбачуваного, важко побачити підстави очікувати його відсторонення від влади», - розповів виданню Ян Бреммер, президент аналітичної групи Eurasia Group.

Натомість російський політолог Гліб Павловський, який не погодився із запропонованим редакцією твердженням, заявив, що «Росія вже контролюється системою, яка використовує Путіна як логотип, і ця система є нестабільною».

«Підлеглі Путіна маніпуляціями забезпечать його успішне переобрання у 2018-му ще на 6 років. Йому ще не буде 66, коли він знову присягатиме. Наскільки відомо, він фізично здоровий і має хорошу охорону. В його точенні - менш значні та залежні від нього люди. Поєднання його особистого виживання та виживання країни - майже національна ідея Росії. Навіть якщо Путін втомиться, чи занудьгує у разі добровільної відмови від посади, йому може загрожувати ув'язнення. У Росії немає традиції військових переворотів. Ключові члени внутрішнього політбюро Брежнєва тримали його при владі, щоб самим лишатись при владі навіть після цого клінічної смерті», - заявив виданню Стівен Коткін, професор історії та міжнародних відносин Прінстонського університету.

Дивіться також: Сільський Нью-Йорк (є і такий) розповів про улюблених кандидатів у президенти

Сільський Нью-Йорк (є і такий) розповів про улюблених кандидатів у президенти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

XS
SM
MD
LG