Спеціальні потреби

Експерти про Кабмін Гройсмана: "не викликає захоплення", "природне рішення - Яресько"


Складу Кабміну, запропонований провідним претендентом на посаду голови уряду України Володимиром Гройсманом, не викликає захоплення. Про це заявив відомий економіст Тімоті Еш, який очолює напрямок кредитної стратегії щодо Центральної Європи, Близького Сходу та Африки у японській фінансовій компанії Nomura.

"Склад Кабміну Гройсмана не викликає захоплення. Україні потрібні радикальні зміни та значні ідеї. Поки що я не відчуваю, що склад Кабміну це відображає", - написав Еш на своєму Twitter.

Раніше у соціальних мережах можливий склад Кабміну Гройсмана оприлюднив народний депутат Мустафа Найєм.

За його словами, Гройсман запропонує на посаду міністра культури Євгена Нищука, міністра освіти – Лілію Гриневич, міністра соціальної політики – Максима Нефьодова, міністра екології Остапа Семерака, міністра аграрної політики – Тараса Кутового. Главою Міністерства фінансів стане Олександр Данилюк, Міністерства інфраструктури – Володимир Омельян. Першим віце-прем'єром призначать Віталія Ковальчука, віце-прем'єром з гуманітарних питань – Павла Розенка, віце-прем'єром з питань євроінтеграції Іванну Клімпуш-Цинцадзе, віце-прем'єром з питань АТО та окупованих територій – Володимира Кістіона.

Такий склад і спантеличив економіста Еша.

"Два місяці у політичному глухому куті і ми отримаємо новий Кабмін, який навряд чи кращий за той, що пішов. Чому?", - твітнув економіст.

При цьому співробітник фінансової компанії Nomura тут таки і запропонував власне бачення відповіді на це питання.

"Питання у тому, що цінується у новому уряді, лояльність чи досвід проведення реформ? Які технократи захочуть працювати в таких умовах?", - твітнув Еш.

На необхідності саме технократичного уряду для України наголосив Андерс Аслунд, експерт аналітичного центру Atlantic Council, який напередодні висловив побоювання, що уряд Володмира Гройсмана може стати менше реформаторським та менш компететним, ніж уряд Арсенія Яценюка.

"Природним рішенням урядової кризи в Україні стали би технократичний уряд на чолі з Наталією Яресько та проведення передчасних виборів восени за новими виборчими законами", - заявив Аслунд у Twitter.

А журналіст видання The Economist Тім Джуда був ще більш однозначний щодо своїх симпатій до кандидатури Наталії Яресько на посаду голови уряду.

"Уряд без Наталії Яресько не буде рухатись у вірному напрямку. Просто", - твітнув Джуда.

Натомість Андерс Аслунд також наголосив на тому, що лише компетентний уряд зможе гарантувати продовження фінансової підтримки України західними фінансовими інститутами.

"Україні потрібні гроші Заходу, а для цього потрібен пристойний уряд. Про решту можна здогадатись: Час прокинутись!", - заявив економіст.

Дивіться також: Неважливо, хто прем'єр, бо Конституція сприяє кризам - професор, експерт VoxUkraine

Неважливо, хто прем'єр, бо Конституція сприяє кризам - професор, експерт VoxUkraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:23 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG