Спеціальні потреби

Єдину гарантію прогресу в Україні назвав Freedom House, і це - тиск Заходу


Україна має потенціал для того, щоб показати прогрес у становленні демократії на рівні країн-членів ЄС, якщо здійснить глибокі та далекосяжні реформи, але піти на такі реформи вона зможе лише за умови прив'язки подальшої допомоги з боку міжнародних кредиторів до здійснення Києвом реальних кроків спрямованих на викорінення корупції. Про це йдеться у доповіді "Країни перехідного періоду 2016" оприлюдненій міжнародною організацією Freedom House .

Доповідь присвячена головним проблемам з яким стикаються країни Європейського континенту, відзначає, що Україна "лишається найважливішою нагодою для утвердження демократії у Євразії".

Це поворотний рік для України, щоб взятись за боротьбу з корупцією та безкарністю


"Найбільш нагальні завдання, які стоять перед Україною у 2016-му році це вирішення проблеми корупції та ухвалення пов'язаних із цим реформ системи судів та прокуратури. Політична криза початку 2016-го року, яка по суті лишила прем'єр-міністра Яценюка у підвішеному стані після висловлення йому недовіри Радою через незадоволення темпом реформ, все ще може обернутись швидким прогресом. Але для цього Адміністрації президента та наступному голові уряду доведеться продемонструвати політичну волю відкинути старі практики для того, щоб зберегти підтримку з боку США та Європи", - відзначає доповідь.


Документ звертає увагу на те, що уряд України зміг досягнути деякого прогресу у галузі реформ у 2015-му році, але "продовження окупції Росією Криму та Донбасу, та широко поширена корупція, вкупі із безкарністю злочинів скоєних на Майдані,
стримують прогрес".

"Це поворотний рік для України, щоб взятись за боротьбу з корупцією та безкарністю. Уряд не може зволікати із розривом з минулим", - відзначив директор проекту "Країни перехідного періоду" Нейт Щєнккан.

Доповідь також відзначає, що єдиним способом гарантувати продовження Україною реформ є прив'язка західними кредиторами України усіх подальших траншів допомоги Києву до здійснення урядом реальних кроків для викорінення корупції.

"Це єдиний спосіб переконатись, що прогрес продовжиться" - йдеться у доповіді.

Дивіться також: Неважливо, хто прем'єр, бо Конституція сприяє кризам - професор, експерт VoxUkraine

Неважливо, хто прем'єр, бо Конституція сприяє кризам - професор, експерт VoxUkraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:23 0:00

XS
SM
MD
LG