Спеціальні потреби

НАСА готується запустити на Місяць космічні кораблі-близнюки


Американське аерокосмічне агентство НАСА готується до нової місії на Місяць. Запуск супутників коштуватиме півмільярда доларів та дасть змогу науковцям краще зрозуміти гравітаційне поле Місяця, його внутрішній вміст від поверхні до серцевини. Дослідницьку лабораторію Ґрейл мають запустити у четвер з мису Канаверал у Флориді.

За задумом науковців, човники, які працюють на сонячних батареях, подорожуватимуть до Місяця протягом трьох місяців. Кожний з них має свою власну траєкторію польоту.

«Ґрейл – якщо говорити просто – це подорож до самого серця Місяця. Човники досліджуватимуть внутрішні породи супутника та зможуть вимірити гравітаційне поле у сто - тисячу разів точніше, ніж це було можливо раніше», – зазначає керівник наукових місій НАСА Ед Вайлер.

Апарати розміром з пральну машину літатимуть один за одним навколо Місяця. Між ними за допомогою радіосигналів підтримуватиметься відстань у двісті кілометрів.

«Коли перший супутник потрапить у поле підвищеної гравітації, він прискорить рух, а це збільшить між близнюками дистанцію. Відтак у це поле потрапить і другий апарат, і дистанція знову зменшиться», – пояснює Ед.

У такому тандемі кораблі проведуть три місяці, картографуючи гравітаційне поле Місяця. Фахівці НАСА очікують, що ця місія принесе найточніші до цього дня дані гравітаційного поля природного супутника Землі. Відтак, науковці порівняють гравітаційні та топографічні карти поверхні місяця. Вони пояснюють, що гравітаційне поле змінюється залежно від форми поверхні. Так, гравітаційні сигнали над кратерами відрізняють від показників у гірських районах. Якщо порівняння останніх карт дасть іншу інформацію, це означає, що щось відбувається в середині Місяця.

Науковці кажуть, зібрані близнюками Ґрейл дані допоможуть їм зрозуміти, як сформувались такі скелясті планети, як Земля. Гравітаційна карта також стане важливим навігаційним інструментом для подальших місій на Місяці. Прибути на поверхню супутника Землі кораблі мають у перший день 2012-го року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG