Спеціальні потреби

У світі збільшується кількість біженців


Війна в Україні зробила Росію світовим лідером за кількістю біженців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Війна в Україні зробила Росію світовим лідером за кількістю біженців. Відео

Агентство ООН у справах біженців оприлюднило звіт, який засвідчує рекордне зростання кількості біженців та переселенців у світі внаслідок воєн, насильства, переслідувань. За даними ООН, у 2014 році кількість людей, які були змушені залишити власні будинки, зросла на 8 мільйонів осіб, порівняно з даними минулого року, а порівняно з даними десятирічної давності – переселенців стало на 20 мільйонів більше. Чимало з них – українці.

Впродовж минулого року щодня 42 з половиною тисячі людей у світі змушені були лишати свої будинки через той чи інший вид насильства, про це йдеться у звіті Агентства ООН з прав людини. Тобто кожна 122-га людина у світі вважалась біженцем або переселенцем.

Говорить верховний комісар ООН з питань біженців Антоніу Ґутерреш:

«У світі настав безлад. Якщо хтось вважає, що гуманітарні місії можуть навести у цьому лад, вони помиляються. Ми не маємо достатньо можливостей, щоб вирішити цю проблему».

У доповіді йдеться, що починаючи з 2011 року кількість біженців зростає, значною мірою через конфлікт у Сирії. Крім цього, за останні п’ять років, зазначають фахівці ООН, у світі зародились або відновилися 15 конфліктів, через які місцеві мешканці змушені лишати свої будинки. Серед них названі вісім країн Африки, три країни Близького Сходу, три – з Азії, а також один новий конфлікт у Європі – український.

На початку червня представник США при ООН Саманта Пауер відвідала Київ, де зустрілася з українськими біженцями. Про це вона пізніше прозвітувала американським законодавцям у Конгресі:

«У притулку для переселенців у Києві я зустріла матір, яка мені розповіла, що її чоловік та 2-річна дитина загинули внаслідок потрапляння снаряда в їхній будинок. Як ви розумієте, цей обстріл був однією з постійних атак спільних сил Росії та сепаратистів. І ці жертви – це лише двоє із понад 6 тисяч трьохсот людей, загиблих у конфлікті, організованому Москвою. Після цієї атаки ця мати зі своїми п’ятьма дітьми, що вижили, виїхала з їхнього села у Східній Україні мікроавтобусом, в якому двері та дах були вибиті внаслідок обстрілів. Єдине прохання цієї жінки – таке ж як у багатьох інших переселенців зі сходу України та окупованого Криму, з якими я зустрічалась – зупинити війну і поважати їхні базові людські права».

За даними звіту, через війну на сході України понад 800 тисяч людей переїхали в інші українські області. Тоді як понад 271 тисяча мешканців сходу запросили статус біженця або тимчасового притулку в Росії. Загалом з усіх українських біженців, які виїхали закордон, 98% перебралися в Росію.

Американський конгресмен Еліот Енґел закликає ООН активніше розповідати світу, на кому лежить відповідальність за війну в Україні, і через кого страждають сьогодні українці, що лишились даху над головою:

Еліот Енґел, член комітету із закордонних справ Палати представників:

«Ця війна в Україні позбавила життя тисяч людей, призвела до десятків тисяч поранених та понад мільйона переселених осіб. Ми повинні викривати брехню Кремля скрізь, де можливо. То ж я закликаю вас пролити світло в ООН на ці гіркі факти».

Росія, за даними ООН, стала торік країною із найбільшою у світі кількістю індивідуальних запитів на статус біженця (274,700 запитів), випередивши Німеччину (173,100 запитів) та США (87,800 запитів).

Верховний комісар ООН з питань біженців Антоніу Ґутерреш каже:

«Прийшов час для міжнародної спільноти взяти на себе відповідальність не лише за людей, але за свої обов’язки запобігти та знайти вирішення конфліктів, що приносять так багато страждань».

За даними звіту ООН, 51% з усіх біженців у світі припадає на дітей віком з народження до повноліття.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG