Спеціальні потреби

Moody’s вважає дефолт України «практично» неминучим


Рейтингове агентство Moody’s знизило кредитний рейтинг України до передостаннього нижнього рівня, попередивши, що кредиторам загрожують серйозні втрати при переговорах про реструктуризацію боргу з власниками облігацій.

Хоча Київ веде попередні переговори про реструктуризацію більшої частини боргу за єврооблігаціями, рейтингове агентство заявило, що дефолт по виплаті кредиту МВФ у 40 мільярдів доларів «практично» неминучий.

Ймовірність такого результату, відзначило Moody’s, «становить практично 100 відсотків».

На тлі дорогого конфлікту з проросійськими сепаратистами в східних районах країни Україна хоче скоротити витрати на обслуговування боргу на 15 мільярдів доларів протягом чотирьох років у рамках пакету допомоги МВФ, схваленого раніше цього місяця.

Moody’s повідомило, що його негативний прогноз відображає очікування агентства, що державний і зовнішній борг України залишаться високими, незважаючи на реструктуризацію боргу і триваючі економічні реформи.

Міністр фінансів України Наталія Яресько заявила агентству Bloomberg у вівторок, що спад української економіки в першому кварталі може скласти 10 відсотків.

Вона також повідомила, що через конфлікт з сепаратистами золотовалютні резерви країни в лютому знизилися до рекордних 5,62 мільярда доларів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG