Спеціальні потреби

Сепаратисти планують наступ з метою загарбати все Лівобережжя - Bloomberg


Олександр Ходаковський, "голова Радбез ДНР"
Олександр Ходаковський, "голова Радбез ДНР"

Сепаратисти планують новий наступ, щоб розширити підконтрольну територію. Про це пише видання Bloomber Business.

В інтерв'ю виданню "голова Радбез ДНР", командувач бригади "Восток" Олександр Ходаковський заявив, що наступ може розпочатись у найближчому майбутньому.

“Ми спробуємо вибити їх звідси, бо втомились від вбивства цивільних нерозбірливим вогнем", - розповів Ходаковський.

Як відомо, раніше підтримувані Росією сепаратисти та офіційна Москва, синхронно розкритикували нову версію закону "Про особливий статус Донбасу" та постанову Ради щодо визнання окремих його районів окупованими територіями.

На думку, кореспондента українського видання "Новое Время" Івана Яковини, завдяки ухваленим Радою рішенням, Україна зуміла перехопити ініціативу у протистоянні із Росією, яка планує за будь-яку ціну нав'язати витрати на відновлення Донбасу та підтримку діяльності сепаратистів Києву.

Незадоволені законом "Про особливий статус" та постановою Ради ватажки ЛНР та ДНР зокрема пообіцяли, що Порошенко та Яценюк "якщо вони так хочуть, будуть ще раз биті. Стільки раз, скільки необхідно для кінцевого розгрозму української партій війни".

Натомість "голова Радбезу ДНР" Ходаковський в інтерв'ю Bloomberg Business розповів про кінцеву мету наступу сепаратистів - вибити українських військових за Дніпро.

“Традиційно про-російські регіони мають повернутись до нормального стану. "Я не приймаю те, що ДНР буде існувати на цьому клаптику території, у цій резервації. Це суперечить моїй природі", - розповів бойовик виданню.

Як відомо, нещодавнє дослідження громадської думки проведене в Україні аналітичним центром "Інститут миру" показало, що більшість мешканців східної України підтримують європейський вибір України і не підтримують російське втурачення. На цьому фоні, заяви бойовиків та Москви про про інсування про-російські настроїв в Україні є суто пропагандистськими.

"Інститут миру" не знайшов в Україні прихильників російського втручання. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Раніше, на початку березня, американська приватна розвідувально-аналітична компанія Стратфор, оприлюднила свій прогноз можливих сценаріїв подальшої агресії Росії проти України. Одним із сценаріїв, який розглядався компанією, як імовірний, був наступ сепаратистів та російських військ з метою загарбати усю лібобережну Україну.

За розрахунками видання, для реалізації такого задуму Москві знадобляться до 135 тисяч солдатів.

Дивіться також : Голова ОБСЄ у Вашингтоні розповів, як Москва підтримує роботу спостерігачів

Голова ОБСЄ у Вашингтоні розповів, як Москва підтримує роботу спостерігачів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG