Спеціальні потреби

Змагання гігантських траків - унікальне видовище для автолюбителів


Вони велетенські, гучні і розчавлюють все, що потрапляє їм під колеса. Так звані Монстр-траки – вперше з’явилися у 70-их роках у гаражах ентузіастів. За кілька десятиліть їхнє хобі переросло у потужну індустрію, яка збирає тисячі людей на стадіонах та мільйони біля телеекранів. Шоу-змагання монстр-траків називається Монстр-джем. Десятки водіїв змагаються на швидкість та у виконанні різних захоплюючих трюків. В кінці року, після чисельних етапів по всій країні, визначаються чемпіони.

«Я збирався припинити виступати з «копачем могил» у 1999-му. Я був готовий піти. Але з цього часу і досі я їжджу заради моїх фанів».
Деніс Андерсон
Кульмінацією цього шоу монстр-траків стало подвійне сальто, яке на своєму авто «максимальне знищення» намагався виконати його власник. Трюк майже вдався. Але тисячі глядачів на трибунах не розчаровані. І на стадіоні і за його межами вони отримали добрячу порцію задоволення.

Монстр-траки розважають американську публіку вже кілька десятиліть. Старожилом змагань є «копач могил». Понад 30 років його незмінним водієм є Деніс Андерсон. Піти на пенсію йому не дають чисельні фанати:

«Я збирався припинити виступати з «копачем могил» у 1999-му. Я був готовий піти. Але з цього часу і досі я їжджу заради моїх фанів».

За 30 років у цьому спорті, якщо так можна назвати змагання монстр-траків, з’явилися справжні зірки. Серед них і самопроголошена «перша леді Монстр-джему» Мендуса:

«Я заохочую усіх жінок повірити у себе і робити те, що ви хочете робити. Хапайтеся за кермо і рухайтеся вперед».

Рожевий колір її машини, надихнув учнів місцевої літньої школи автомеханіки створити рожевий краш-кар, який монстр-трак переїжджатиме під час змагань.

Ще однією принадою змагань є можливість поспілкуватися з водіями машин-монстрів.

«Тут формується справді гарна атмосфера для родинного відпочинку. Піти усією сім’єю в кіно чи ресторан – це не дешеве задоволення. Але за приблизно ту ж ціну ви можете прийти сюди і провести весь день з нами», – каже водій трака «Воїн ірокез».

Люди йдуть сюди за унікальним досвідом. Декому щастить навіть проїхатися у легендарному «Копачі могил» вздовж треку.

Як і під час інших спортивних змагань у США, на Монстр-джемі глядачам пропонують широкий вибір їжі, напоїв і розваг аж поки ворота стадіону не відчиняться і там не з’являться автомобільні монстри.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG