Спеціальні потреби

Моґеріні сподівається, що ЄС продовжить санкції проти Росії


Федеріка Моґеріні
Федеріка Моґеріні

Для прийняття такого рішення 28 країнам ЄС необхідна одностайність.

Верховний представник ЄС із питань закордонної політики і безпеки Федеріка Моґеріні сподівається, що в липні ЄС поновить санкції проти Росії за її дії в Україні.

Про це вона розповіла німецькій газеті Die Welt, повідомляє інформагенція Reuters.

На запитання видання про те, чи будуть продовжені санкції проти Росії в липні цього року, коли вибігає термін їх дії, вона відповіла: «Я очікую цього».

Її офіс також згодом розповсюдив ширшу відповідь на це питання, в якій Моґеріні додала, що «глави держав та урядів ЄС в рішенні щодо скасування санкцій прив’язали це до повного втілення Мінських угод», яке поки що не спостерігається.

Нагадаємо, деякі країни ЄС пропонували послабити санкції проти Росії в липні цього року, задля того, щоб зменшити напруженість у відносинах з Москвою, навіть попри те, що Мінські домовленості не виконуються й не призвели до припинення конфлікту на сході України.

Федеріка Моґеріні наполягає, що політика ЄС відносно Росії не зміниться, хоча згодом цьогоріч ЄС необхідно буде зробити «політичну оцінку» того, що відбувається та знайти розуміння – як рухатися вперед.

«Різні погляди, щодо окремих елементів нашої санкційної політики існували завжди, – нагадала Моґеріні. – Напевно так все і залишиться, але попри всі наші відмінності, між нами також завжди існувала єдність. І це те, що нам необхідно зберегти, аби приймати рішення спільно».

Для продовження санкцій проти Росії необхідно, щоб всі 28 країн ЄС прийняли одностайне рішення на користь продовження політики санкцій.

Санкції вперше були накладені на Росію у 2014 році, коли та анексувала Кримський півострів у офіційного Києва й була звинувачена в підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі.

Дивіться також: Генсек ОБСЄ не бачить ознак підготовки до наступу на Донбасі

Генсек ОБСЄ не бачить на Донбасі підготовки бойовиків до наступу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

XS
SM
MD
LG