Спеціальні потреби

Європейський Союз без Великобританії?


Вихід Британії з ЄС може обернутись глобальною кризою - економісти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Вихід Британії з ЄС може обернутись глобальною кризою - економісти. Відео

Цього тижня в Великобританії офіційно почалася агітаційна кампанія приготувань до референдуму з питанням, чи залишатися країні членом Євросоюзу. Референдум відбудеться 23 червня. Кілька міжнародних установ застерегли, що вихід з ЄС може завдати економічної шкоди. Але опитування засвідчують, що майже половина британців можуть проголосувати за вихід з ЄС.

Вже на початку агітаційної кампанії ті, хто агітує за збереження членства Британії в ЄС, отримали те, що можна назвати потужним аргументом на їхню користь: Міжнародний валютний фонд застеріг, що вихід країни з Євросоюзу загрожує негативними наслідками не лише європейській, але й глобальній економіці.

Говорить Саймон Тилфорд з Центру за європейські реформи:

«Ми можемо стати свідками фрагментації ЄС і ослаблення його як глобального гравця. Якщо це станеться, то будуть послаблені два потужні західні центри впливу: Європейський Союз і США. Тоді буде важче вирішувати глобальні проблеми. Сполучені Штати опиняться більш ізольованими ніж зараз. Це додасть впевненості таким потугам, як Росія і Китай».

Свій стурбований голос додав і Світовий банк в особі його президента Джима Йонг Кіма:

«Економці, з огляду на передбачуване повільніше зростання цього року, додаткова непевність не сприятиме».

Ті, хто агітує за вихід з Євросоюзу, відкидають застереження. Одним із них є мер Лондона Борис Джонсон:

«На мій погляд, нам треба вийти з під тієї системи і укласти угоди про вільну торгівлю, які давали б британським товарам і послугам доступ до ринку на європейському континенті».

Європейський Союз – найбільший ринок у світі. Проєвропейські підприємці кажуть, що у разі виходу з ЄС Британії доведеться укладати торговельні угоди на нових умовах. Такої думки є Елізабет Шанаган з Ірландської міжнародної ділової мережі:

«Я думаю, що нові переговори про торгівлю Британії зі Сполученими Штатами, з Близьким і Далеким Сходом будуть надзвичайно непрості».

Елізабет Шанаган каже, що Лондон може втратити статус фінансової столиці Європи:

«Якщо Британія вийде, чого я сподіваюся, не буде, але у гіршому випадку я можу собі уявити, що міністри фінансів Франції та Німеччини зберуться, щоб визначити новий фінансовий центр. І він буде не в Лондоні».

Прихильники виходу наполягають, що Британія зможе налагодити кращі торговельні зв’язки з країнами поза межами Європи – наприклад з Китаєм і США.

Але очікують, що президент Барак Обама, перебуваючи у Лондоні наступного тижня, знову виступить із закликом до Британії залишатися у Європейському Союзі.

Дивіться також: Касько розповів, хто йому мститься

Касько розповів, хто йому мститься. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG