Спеціальні потреби

Маємо міцний альянс між ЄС та США - єврокомісар Джентілоні про так звану "стратегічну автономію" Європи


Єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні. AP Photo/Andres Kudacki
Єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні. AP Photo/Andres Kudacki

Єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні під час конференції у Вашингтоні прокоментував низку заяв президента Франції Еммануеля Макрона щодо концепції "стратегічної автономії" Європи.

Йдеться про цитати інтерв'ю Макрона, що викликали критику та змусили Макрона роз’яснити свої слова і позицію детальніше.

На думку Джентілоні, Трансатлантичний альянс “зараз важливіший, ніж був кілька років тому”.

Посадовець запевнив: “Цікаво звертати увагу на невеликі відмінності, але загальна картина полягає в тому, що ми маємо міцний альянс між ЄС та США. І цей міцний альянс не означає, що ми не переслідуємо наші автономні економічні інтереси, що, звичайно, є нормальним і для нас, і для Сполучених Штатів”.

Джентілоні наголосив: “Думаю, ви не здивовані, що ми маємо різні погляди в Європейському Союзі”.

Щодо стратегічної автономії, Джентілоні зазначив, що економічними інтересами Європи є необхідність безпеки ланцюгів постачань, але це має бути зроблено, за його словами, саме у співпраці з партнерами.

Європа є відкритою, експортно орієнтованою економікою, яка отримала значну вигоду від глобалізації, а зводити торговельні бар’єри було б помилкою, вважає єврокомісар.

Після воєн світ стає більш роздробленим, непередбачуваним і менш безпечним. А тому Захід має залишатися єдиним і непохитним у підтримці України.
Паоло Джентілоні

“Натомість ми повинні співпрацювати з нашими партнерами, щоб зробити глобалізацію безпечнішою, щоб побудувати сильніші та стійкіші ланцюги постачань”, - додав посадовець.

Він наголосив і на важливості співпраці з “глобальним півднем” та, зокрема, відзначив єдність європейських країн щодо санкцій проти Росії як “справді великий політичний результат”.

“Я був міністром закордонних справ Італії у час анексії Криму, і пам’ятаю, як важко було погоджувати навіть дуже маленькі пакети санкцій, не було одностайності [на відміну від нинішньої ситуації, - ред]”, - нагадав Джентілоні.

Він також додав, що після воєн світ стає “більш роздробленим, непередбачуваним і менш безпечним”. А тому Захід, на думку єврокомісара, має залишатися єдиним і непохитним у підтримці України.

“Я вважаю, що це [війна і її наслідки, - ред.] не останній цвях у труну багатосторонності й глобалізації. Економічна взаємозалежність залишається потужною силою, але глобальні виклики вимагатимуть нових форм міжнародного співробітництва. Багатополярність відкриває можливості для різноманітних “геометрій” і альянсів на різні теми - економічну, екологічну, з подолання бідності, зміни клімату чи готовності до пандемії, тощо”, - припускає Джентілоні.

Посадовець виступав 13 квітня на зустрічі про геополітику та геоекономіку “Західна єдність, глобальна фрагментація?” у Школі передових міжнародних досліджень (SAIS) Університету Джонса Гопкінса у Вашингтоні.

Форум

XS
SM
MD
LG