Спеціальні потреби

США: сенатора Роберта Менендеса офіційно звинуватили у корупції


Спів-автору "Закону про підтримку свободи в Україні" висунули офіційні звинувачення. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Спів-автору "Закону про підтримку свободи в Україні" висунули офіційні звинувачення. Відео

Міністерство юстиції США пред'явило сенатору Роберту Менендесу офіційне звинувачення в отриманні хабарів від давнього друга-офтальмолога в штаті Флорида в обмін на просування інтересів цього лікаря з використанням свого впливу.

У середу Менендесу, синові кубинських іммігрантів, що став одним з найбільш високопоставлених латиноамериканців у Конгресі, було пред'явлено звинувачення, що складається з 14 пунктів, серед яких – таємна змова і надання неправдивих свідчень, а також вісім випадків хабарництва.

Менендес, найбільш високопоставлений демократ у Комітеті Сенату із міжнародних відносин, зізнався у вчиненні дій, які могли принести вигоду доктору Соломону Мелджену. Зокрема, він звертався до установ системи охорони здоров'я із запитами про правила і процедури виставлення рахунків. У свою чергу, лікар робив сенатору подарунки (серед них - подорожі за кордон на власному літаку).

Звинувачення пред'явлені і доктору Мелджену.

За словами сенатора-демократа із штату Нью-Джерсі, нічого незаконного він не вчинив, а дружні відносини з Мелдженом він підтримує вже кілька десятиліть.

Виступаючи на прес-конференції у середу ввечері Менендес заявив, що «розлючений» звинуваченнями, і відхилив їх як неправдиві.

Я нікуди не йду. Я злий, і готовий боротися, оскільки те, що відбувається сьогодні, суперечить моїй державній службі і всьому моєму життю
Роберт Менендес

«Я обурений тим, що прокурорів із Міністерства юстиції обманом змусили почати це розслідування три роки тому за неправдивими звинуваченнями ті, хто має політичні мотиви, щоб змусити мене мовчати. Але вони не змусять мене мовчати», - заявив сенатор.

У зв’язку із подіями, Менендес вирішив на час розслідування тимчасово залишити посаду в Сенатському комітеті. Замінити його можуть колеги-сенатори Барбара Боксер або Бенджамін Кардин.

Сенатор підкреслив, одначе, що не збирається залишати сам Сенат. «Моя кар'єра так не завершиться», - заявив він.

«Я нікуди не йду. Я злий, і готовий боротися, оскільки те, що відбувається сьогодні, суперечить моїй державній службі і всьому моєму життю», - додав Менендес.

Нагадаємо, сенатор Роберт Менендес – один з палких прихильників України в Конгресі США. Він неодноразово закликав адміністрацію Обами надати Україні зброю у відповідь на, як він заявляв, «пряме вторгнення» в суверенну державу з боку Росії.

Дивіться також: У Сенаті говорили про зброю для України та санкції проти Росії

У Сенаті говорили про зброю для України та санкції проти Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

XS
SM
MD
LG