Спеціальні потреби

Америка вшановує пам’ять своїх героїв


В останній тиждень травня у США відзначають День пам’яті. В цей день країна вшановує своїх героїв – тих, хто загинув у війнах. Та цього року воно сприймається дещо по-іншому, адже кількість жертв у війні в Афганістані перевищила позначку у 1 000 осіб. Багатьох із них поховано на Арлінгтонському національному кладовищі, серед понад 330 тисяч інших військовослужбовців.

Надгробні камені один за одним вишикувалися на Арлінгтонському національному кладовищі. Зазвичай у День пам’яті тут збирається близько 10 тисяч осіб. Спочатку тут ховали померлих у громадянській війні. Тепер хоронять загиблих в Іраку та Афганістані.

Говорить представниця Арлінгтонського національного кладовища Кейтлін Горст:

«Як і всі американці, я думаю, що ми маємо чим пишатися, пишатися нашою країною, пишатися тим, за що ми боремося, і ми також пишаємося нашими збройними силами. Пишаємося тим, що наші військові зробили за час існування Америки, захищаючи право і свободу, які ми високо цінуємо».

Більше 600 осіб, що загинули в Іраку та Афганістані, поховані у секції номер 60, яку називають найсумнішим акром в Америці.

На початку травня її відвідав навіть президент Афганістану Гамід Карзай.

Жертви серед американців у дев’ятилітній афганській війні перевищила позначку у 1 000 осіб. Половина з них загинула протягом останніх двох років.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США адмірал Майк Маллен каже:

«Я говорив, що цей рік буде важким. Із закінченням сезону вирощування маку повстанці знову взялися за зброю. Тож мене не здивує, якщо рівень насильства знову зросте».

Командувач військ США і НАТО в Афганістані генерал Стенлі Маккристал сказав, що під час останнього візиту на кладовище він знайшов надгробні камені військовослужбовців, які з ним служили:

«Кожна загибель завдає болю людям, лідерам, але, що важливіше, вона приносить біль родинам, дітям, батькам, дружині загиблого. Кожна людина переживає непоправне, і ми всі про це пам’ятаємо».

Цього разу у День пам’яті президент Барак Обама візьме участь у церемонії вшанування загиблих на кладовищі Ейбрагама Лінкольна, що в передмісті Чикаго.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG