Спеціальні потреби

Лідери Франції і Німеччини обговорять з президентом Порошенком ситуацію в Україні


Лоран Фабіус
Лоран Фабіус

Лідери Франції, Німеччини та України зустрінуться в Берліні в понеділок в намаганні покласти край новій хвилі насильства в Україні, повідомив міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус.

Президент Росії Володимир Путін у вівторок поклав на українську владу провину за недавні зіткнення між урядовими військами і проросійськими сепаратистами на сході України.

У результаті зіткнень на цьому тижні були вбиті щонайменше два українські солдати і декілька цивільних осіб.

Зіткнення в районі Маріуполя і підконтрольної сепаратистам Горлівки ще більше ускладнили ситуацію з дотриманням режиму припинення вогню напередодні Дня незалежності України, який відзначатиметься наступного тижня.

Понад 6 500 людей загинули в результаті конфлікту, що розгорівся у квітні 2014 року, після того як Росія анексувала український Кримський півострів у відповідь на падіння промосковського президента України в ході масових протестів у Києві.

«Ситуація тривожна», – заявив Фабіус журналістам напередодні зустрічі президента Франсуа Олланда, президента України Петра Порошенка і канцлера Німеччини Анґели Меркель.

«Військові операції мають припинитися і озброєння має бути відведено, – продовжив він. – По-друге, нам потрібні належні умови для проведення виборів на Донбасі. Сподіваюся, зустріч у понеділок дозволить нам просунутися в обох напрямках. Ми сподіваємося, що рішення буде вироблено найпізніше до грудня».

У телефонній розмові з головою Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером у вівторок Порошенко також домовився про відвідини інститутів ЄС в Брюсселі до кінця місяця.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG