Спеціальні потреби

Увагу першотравневих відзначень зосереджено на правах робітників


Десятки тисяч людей вийшли на вулиці багатьох країн світу, щоб відзначити 1 травня - Міжнародний день солідарності робітників - домагаючись підвищення заробітної платні і поліпшення умов праці.

У Стамбулі, Туреччина, робітники зібрались у центрі столиці, на площі Таксім, уперше за останніх 30 років. Від 1997 року, коли невідомі озброєні люди обстріляли демонстрантів і вбили понад 20 осіб, на цій площі були заборонені будь-які зібрання.

У Москві тисячі комуністів влаштували парад з червоними прапорами і портретами Сталіна, що нагадувало радянську добу. Там відбувся також окремий мітинг учасників протесту проти російського прем’єр-міністра Володимира Путіна, під керівництвом лідера опозиційного руху Гарі Каспарова.

У містах Сполучених Штатів очікувались першотравневі протести проти нового жорсткого імміграційного закону у штаті Аризона. Зокрема організатори протестів у місті Лос-Анджелесі розраховували на участь щонайменше 100 тисяч людей.

Президент Куби Рауль Кастро очолив багатотисячну демонстрацію у Гавані, учасники якої виявили підтримку комуністичному уряду країни.

В столиці Індонезії Джакарті демонстранти закликали уряд забезпечити кращі умови праці і припинити звільнення робітників.

В Гонконгу увага робітників була зосереджена на встановлені мінімальної зарплатні.

Учасники протестів у Японії і в Тайвані закликали працедавців поліпшити робітникам гарантії зайнятості.

Великі демонстрації також відбулися у столиці Малайзії Куала-Лумпур та на Філіппінах.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG