Спеціальні потреби

Конгресмен: Російська пропаганда проникає у США; пояснюю, що на Майдані були не нацисти


Конгресмен: пояснюю у США, що на Майдані були не нацисти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Конгресмен: пояснюю у США, що на Майдані були не нацисти

Конгресмен – демократ Марсі Каптур представляє в американському Конгресі інтереси мешканців північного Огайо. Але за 30 років у Палаті представників, Каптур, що має польське коріння, продемонструвала себе як відданий друг України. Вона активно співпрацює з українською громадою, лобіює на користь України в адміністрації США та в Конгресі та навіть займається роз’яснювальною роботою.

Тетяна Ворожко: Чи Ви задоволені тим, як Вашингтон відповідає на агресію Росії в Україні?

Марсі Каптур: Так, я вірю, що Сполучені Штати роблять усе можливо на дипломатичному фронті, економічному та навіть військовому, підтверджуючи наші зобов’язання перед партнерами по НАТО.

Росіянам буде все важче отримувати візи, робити фінансові трансакції, мати доступ до будь-яких фондів на Заході.
Марсі Каптур, конгресмен США.
Ми дуже важко працюємо на дипломатичному фронті, щоб переконатися, що країни світу чітко розуміють, що стоїть на кону, і щоб зняти напругу в України. Ми прийняли формальну резолюцію в Палаті представників, яка засуджує вторгнення Росії в Україну, порушення українського суверенітету та територіальної цілісності. Ми підтримуємо розвиток України
як демократичної держави.

Т.В.: Чи Ви вважаєте, що цих заходів достатньо?

М.К.: Все не відбувається швидко. Цього тижня в Палаті представників ми прийняли законодавство щодо застування санкцій проти Росії. На Росію, крок за кроком, накладаються санкції, які ставатимуть все жорсткішими. Росіянам буде все важче отримувати візи, робити фінансові трансакції, мати доступ до будь-яких фондів на Заході.

Ми, звичайно, також активно шукаємо фонди, які колишній президент вкрав в свого власного народу. Це не стається за один день, але США віддані верховенству права.

І ми віримо, що українці заслуговують, я думаю, більше ніж будь-який інший народ на світі, на свій шанс побудувати власну країну як вільне суспільство. Я думаю, що українська Рада діяла рішучо, вони обрали нових лідерів і за Конституцію вони мали на це право. Старий президент втік, його партія його облишила. Вони навіть зробили про це письмові заяви. Україна вступила в нову епоху.

Біля "Камп Ноу" діаспора закликала зупинити Путіна
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00
Я сподіваюся, що Росія бачитиме, що в її довгострокових інтересах не бачити заворушень ніде на її кордонах та уникнути кровопролиття в країні, що пережила стільки горя в попередніх поколіннях. Україна надихає нас усіх.

Т.В.: Палата представників прийняла законопроект, згідно з яким Україні надається допомога на суму в 1 млрд. доларів. Що Ви думаєте про дії Сенату, який загальмував проходження цього законопроекту через Конгрес через суперечку щодо реформи МВФ?

М.К.: Я думаю, що це швидко вирішиться. Хоча це стосується України, люди, які виступили проти в Сенаті, зробили це з міркувань щодо інших питань. Це абсолютно непотрібно. Виникла дуже небезпечна ситуація, що може вийти з-під контролю, і ми мусимо її вирішувати.

Керівництво Сенату, сенатор Рід, сказав, що вони це вирішать. Ми, в Палаті представників, лідируємо. Наш перший законопроект по Україні був прийнятий ще в грудні. Ми стояли з демонстрантами по всій країни, ми сподіваємося, що українці почули наш голос.

Т.В.: Українці вдячні за ту підтримку, яку їм надають Сполучені Штати. Чи достатньо, на Вашу думку, роблять європейці та інші країни?

М.К.: ЄС готовий підписати Договір про вільну торгівлю, що дасть можливість експортувати в Європу близько 80% товарів. Я думаю, що Європа була шокована діями Путіна і зараз вони починають усвідомлювати, чим це загрожує. В ЄС входять 17 країн. І президент Обама, я вам гарантую, працює день та ніч, надзвонюючи лідерам усіх цих країн. Ви бачите все більше і більше лідерів, що виступають на боці України. Вони організовуються, щоб виступати більш ефективно.

Т.К.: Якщо дипломатія та санкції не спрацюють, чи буде готова армія США взяти участь у конфлікті?

Це не мудро роздмухувати в людях такі почуття, що закарбуються в пам’яті поколінь. Не мудро створювати розбрат.
Марсі Каптур, конгресмен США
М.К.: Я думаю, що Сполучені Штати ніколи не будуть діяти одноосібно. Але я вірю, що ми будемо силою, яка підтримає сподівання українського народу і ми знайдемо конструктивний шлях це зробити. Військові дії мають бути останнім кроком.

Т.В.: На Вашу думку, чого намагається досягти Путін?

М.К.: Важко на це відповісти. Я думаю, що він був здивований силою та рішучістю протестуючих в Києві та в інших регіонах. Це яскраве світло лякає старих лідерів. Частково це була непродумана силова реакція.

І зараз кримські татари тікають з Криму. І це населення, яке не заслуговує на нові страждання. Вони так постраждали в 20-му столітті під Сталіним. А це може викликати реакцію в Грузії, Чечні.

Політика Путіна є не лише антидемократичною, негуманною, але вона просто не вигідна Росії. Це не мудро роздмухувати в людях такі почуття, що закарбуються в пам’яті поколінь. Не мудро створювати розбрат.

Я сподіваюся, що Путін колись зрозуміє, якою гарною нацією є українці і якими сильними сусідами вони можуть бути. Україна, незважаючи на політичні заворушення, погане врядування, корупцію, все одно є третім за величиною експортером зерна в світі. Світ потребує Україну. Колись Україна та Росія будуть добрими сусідами. Ми теж воювали щодо кордонів з Мексикою та Канадою, щодо контролю, але ми змогли знайти порозуміння.

Т.К.: Що Ви думаєте про референдум в Криму?

Я представляю регіон, в якому є великі поклади газу, і ми можемо постачати його через Великі озера до портів Північної Європи
Марсі Каптур, конгресмен США
М.К.: Це фальшиві вибори. Хто хоче голосувати під прицілом автомата? Це вже ніяк не є вільними виборами. Він здійснюється шляхом вторгнення. Це жахливо і ніхто тут серйозно це не сприймає. Це виключно для пропаганди.

Т.К.: Чи розуміють у США, яка антиукраїнська та антиамериканська пропаганда ведеться російськими ЗМІ, і що в США можуть зробити, щоб протистояти інформаційній війні?

М.К.: Кожен має докладати зусиль. Наприклад, сьогодні з ранку я була на програмі «Вашингтонській журнал», присвяченій Україні, куди дзвонили люди з питаннями. І були люди, які вірять в російську пропаганду, що проникає і сюди. Я відповідаю, пояснюю. Я говорю, що якщо б ви цікавилися історією України, ви б знали, як вона постраждала від нацистів, що пройшли по її території.

Я говорю, не вірте, що нацисти були рушійною силою Майдану. Я розповідала про демонстрації, в яких брали участь студенти, афганці, звичайні люди, що це – народний рух, що походить від людей, від їх сердець. Ці люди боролися за свою країну.

Т.К.: Що Ви думаєте про ідею, яка кілька разів лунала під час слухань в Палаті представників і в Сенаті, про можливість постачання в Україну американського газу?

М.К.: Я підтримую постачання газу в Європу, включно з Україною, якщо це допоможе в цій ситуації. Я представляю регіон, в якому є великі поклади газу, і ми можемо постачати його через Великі озера до портів Північної Європи. Ми дуже зацікавлені, особливо, якщо це допоможе Україні.

Незабаром наступає православна та єврейська паска. Це найбільші релігійні свята. Я сподіваюсь, що релігійні лідери України... запросять світ приїхати до України зустріти ці свята
Марсі Каптур, конгресмен США
Т.К.: Ви тільки що зустрічалися з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом. Про що Ви говорили?

М.К.: Ми говорили про законодавство, яке ми прийняли в Конгресі щодо фінансової допомоги Україні і як вона буде використовуватися, особливо для негайної гуманітарних потреб.

Кожен з конгресменів розповідав про те, як до нього зверталися представники української громади в їхніх округах зі своїми занепокоєннями щодо України. Посол Пайєтт розповідав про свої враження, про які він ніколи не забуде, - як в тої день, коли президент втік, він їхав в машині і бачив щасливі обличчя людей – цілих родин, з дітьми, з квітами. А коли він заходив до урядової будівлі, люди говорили йому «Дякуємо, Америко!»

Т.К.: Наскільки активними є ваші виборці в Північному Огайо, чи часто вони до вас зверталися?

"Путлер?" - у США сперечаються кого нагадує Путін
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00
М.К.: О, Боже… Серед моїх виборців є люди, які надсилають гуманітарну допомогу, інші пишуть весь час листи конгресменам, ще інші їздили на Майдан і стояли там разом з протестуючими.

Вчителі - колишні волонтери Корпусу миру, подружжя в змішаних шлюбах, люди, що мають родичів в Україні, політичні біженці ще від Радянського Союзу – так багато людей, які якимось чином пов’язані з Україною.

Всі вони постійно слідкують за подіями в Україні, сподіваючись на краще. Україна мусить думати, як скористатися з цих глобальних почуттів.

Незабаром наступає православна та єврейська пасха. Це найбільші релігійні свята. Я сподіваюсь, що релігійні лідери України, які проявили таку сміливість під час Майдану, представники усіх конфесій – православні, уніати, мусульмани, католики, іудеї – усі разом запросять світ приїхати до України зустріти ці свята. Сподіваюся люди в Україні почують і організують це. І я там теж буду.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG