Спеціальні потреби

США – Україні: Санкції вже введенні, допомога ще розглядається


США – Україні: Санкції вже введені
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

США – Україні: Санкції вже введені.

Більшістю голосів Палата представників США прийняла законопроект, згідно з яким американський уряд гарантує приватні кредити для України на суму в 1 мільярд доларів. За документ проголосувало 385 конгресменів, проти – 23.
Коли ми зараз тут дебатуємо про фінансову допомогу Україні, не забувайте, нас би тут всіх не було, якби інша країна свого часу нам не допомогла.
Джефф Данкен, конгресмен

Зараз Сенат готує свій варіант законопроекту щодо фінансової допомоги Україні, який може бути навіть щедріший. Пізніше дві версії мають бути узгоджені в один законопроект, який піде на підпис Президенту. Це може статися вже наступного тижня.

Загалом і сенатори, і демократи єдині в своїй думці щодо необхідності допомоги Україні. Ось що сказав конгресмен Джефф Данкен під час слухань, присвячених Україні, в Комітеті з закордонних справ Палати представників:

«Коли я думаю, про їхнє прохання про допомогу від іншої вільної країни, я думаю про французький парламент в той час, коли до нього звернувся Бенджамін Франклін з проханням про фінансову допомогу, щоб наша молода країна могла виграти війну та досягти незалежності. Коли ми зараз тут дебатуємо про фінансову допомогу Україні, не забувайте, нас би тут всіх не було, якби інша країна свого часу нам не допомогла».
Цього ранку я підписав указ про запровадження санкцій проти осіб та установ, які є відповідальними за порушення суверенітету та територіальної цілісності України, чи які вкрали те, що належить українському народу. Згідно з моїм наказом, Державний департамент вже ввів обмеження на пересування для окремих приватних та офіційних осіб.
Барак Обама, президент США

А що стосується фінансових санкцій та візових обмежень проти українських та російських чиновників, то тут схвалення Конгресу не потрібно. Адміністрація Обами може діяти відповідно до вже існуючої законодавчої бази.

«Цього ранку я підписав указ про запровадження санкцій проти осіб та установ, які є відповідальними за порушення суверенітету та територіальної цілісності України, чи які вкрали те, що належить українському народу. Згідно з моїм наказом, Державний департамент вже ввів обмеження на пересування для окремих приватних та офіційних осіб», - заявив Обама у четвер.

Конгресмени підтримали рішення Президента. Резолюція, що вчора була прийнята Комітетом закордонних спав Палати представників, засуджує дії Росії в Криму, що порушують міжнародні норми, закликає вивести звідси війська та надати доступ на півострів спостерігачам ОБСЄ. В резолюції міститься ціла низка фінансових санкцій.

«Казначейство також мусить переконатися, що США слідкує за рухом російських грошей, які пов’язані з незаконною діяльністю, такою як переміщення вкрадених українських фондів», – запропонував голова комітету Ед Ройс.

Конгресмени закликали уряд США надати Україні всебічну підтримку, включно з допомогою в досягненні енергетичної безпеки.
Казначейство також мусить переконатися, що США слідкує за рухом російських грошей, які пов’язані з незаконною діяльністю, такою як переміщення вкрадених українських фондів.
Ед Ройс, конгресмен

«Допомога в енергетичній безпеці України має бути частиною нашої відповіді. Росія постійно використовує постачання газу для політичного та економічного тиску на Україну. Також Москва заявила, що навмисно підніме ціну, аби завдати шкоду економіці України. Але, на щастя, ми можемо допомогти, якщо знімемо обмеження щодо експорту американського газу в Україну», - вважає Ройс.

У Сенатському комітеті з закордонних відносин вчора також відбулися слухання, присвячені України, але резолюції поки що прийнято не було. Хоча ці резолюції не є обов’язковими до виконання, вони є дуже важливими, бо демонструють підтримку крокам Адміністрації як з боку як демократів, так і республіканців.

«Я хочу, щоб українці побачили, що і демократи, і республіканці, і Конгрес, і Адміністрація, об’єднали свої зусилля на підтримку народу України та його свободи», - заявив під час слухань конгресмен Марк Мідоус.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG