Спеціальні потреби

США погрожують Росії міжнародною ізоляцією та суворими фінансовими санкціями


Державний секретар США Джон Керрі виступив на всіх провідних аналітичних недільних шоу, пояснивши позицію США щодо дій Росії в Криму.

Вторгнення на територію іншої країни Джон Керрі назвав неймовірним актом агресії в ефірі телеканалу CBS. За його словами, робиться це під надуманим приводом та в порушення міжнародних зобов’язань. Якщо в росіян існують побоювання щодо порушень прав російськомовних в Криму, сказав Керрі, існує чимало можливостей перевірити цю інформацію за захистити їх так, як це робиться в 21 столітті – через спостерігачів ООН, наприклад. Саме цей варіант запропонував Володимиру Путіну і президент Барак Обама під час їх телефонної розмови напередодні.

Керрі зауважив, що справа тут полягає не лише в Україні та Росії, а в тому, яка поведінка країн є прийнятною у сучасному світі. Він сказав, що Обама вимагає від Путіна вивести свої війська з Криму. США не вірять, що існує реальна загроза росіянам в Криму. Керрі назвав дії Путіна такими, які свідчать про слабкість та відчай, а не силу.

Відповідаючи на питання про легітимність колишнього президента Януковича, Керрі сказав, що США його таким не вважають. Він втратив підтримку не лише своїх опонентів, а і прихильників, які проголосували у Верховній Раді за новий уряд. На його думку, формування нових органів влади в Україні відбувається законним шляхом.
Якщо Росія хоче бути країною Великої вісімки, вона мусить поводитися як країна Великої вісімки.
Джон Керрі, державний секретар США

Якщо Росія не забере свої війська з Криму, США готової діяти. Спочатку на дипломатичному та фінансовому рівнях. Керрі розповів, що мав розмови з десятьма міністрами закордонних справ інших країн протягом останніх кількох днів і всі підтвердили свою готовність ізолювати Росію, ввести економічні санкції, заморозити майно та рахунки. Керрі сказав, що і великі американські компанії переглядатимуть свої відносини з російськими партнерами. На його думку, поведінка Путіна може задати величезного вдару по російській економіці, яка вже перебуває у важкому стані.

А люди в Україні, сказав він, готові воювати. «Вони показали неймовірну хоробрість», - нагадав Держсекретар США.

Щодо негайного вирішення ситуації, то США готової виступити посередником, а також надати велику фінансову допомогу Україні.

«Якщо Росія хоче бути країною Великої вісімки, вона мусить поводитися як країна Великої вісімки», - сказав Джон Керрі в ефірі CBS.

Барак Обама розглядає сценарій військової допомоги Україні, сказав Керрі вже в ефірі телеканалу ABC, але він та союзники сподіваються, що ще вдасться уникнути необхідності це робити. Так в програмі «Цей тиждень» Керрі заявив, що США «абсолютно» готові ввести економічні санкції проти компаній та окремих осіб і що Конгрес вже мусить розпочати роботу з підготовки введення цих санкцій, як також надання пакету фінансової допомоги Україні.

США заявили, що існує велика ймовірність, що вони будуть бойкотувати проведення саміту Великої вісімки у Сочі та закликали інші членів цієї організації слідувати їхньому прикладу. «Це акт 19-го сторіччя в 21-му сторіччі і це реально ставить під сумнів здатність Росії залишатися у Великій вісімці», - заявив Держсекретар. Також він запропонував ввести візові санкції проти росіян в США, Європі та інших країнах.
Раніше міністр оборони Чак Ґегель заявив, що США мають план на випадок військових дій в Криму, але на цьому етапі сподіваються розв’язати ситуацію дипломатичними методами.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG