Спеціальні потреби

Чи отримав радник Трампа мільйонні гонорари з «чорної» каси партії Януковича?


Пол Манафорт
Пол Манафорт

У Києві знайдені рукописні бухгалтерські книги, які вказують на отримання Полом Манафортом, що зараз очолює виборчий штаб кандидата в президенти США Дональда Трампа, більше ніж 12 мільйонів доларів прихованих грошових виплат під час його перебування на посаді радника колишнього президента України Віктора Януковича, - про це йдеться у виданні The New York Times.

Автори, опублікованого у неділю розслідування: Ендрю Креймер, Майк Макинтаєр і Беррі Маєр пишуть, що Національне антикорупційне бюро України досліджує бухгалтерські книги як можливий доказ широко розповсюдженої корупції при Януковичі.

У рукописних бухгалтерських книгах, так званій «чорній бухгалтерії Партії регіонів», ім’я Манафорта згадається 22 рази і, як видається, документуються платежі в 12,7 мільйона доларів в період між 2007 і 2012 роками, - зазначають журналісти.

Документи також вказують на зв’язок Манафорта з російським олігархом Олегом Дерипаскою при сумнівній купівлі українських активів кабельного телебачення на 18 мільйонів доларів.

Підкреслюється, що наявність імені Манафорта в списках «чорної бухгалтерії» ПР не означає, що він насправді отримав гроші, тому що підписи, які зазначені в колонці одержувачів можуть належати іншим людям.

Автори розслідування надіслали запит до Пола Манафорта, проте він відмовився зустрітися із представниками видання особисто чи відповідати на питання у письмовому вигляді. Проте, його адвокат Ричард Гібі заявив, що Манафорт не отримував «будь-яких платежів готівкою».

Також Гібі піддає сумніву припущення екс-чиновника в офісі генерального прокурора України Віталя Каська, що Пол Манафорт, можливо, схвалював незаконні оборудки чи був задіяний у корупції.

«Є тільки підозри, і дуже політично заангажовані підозри. Важко поважати звинувачення такого кшталту, спрямовані на очорнення людини, особливо якщо доказів немає і ми заперечуємо навіть можливість їх існування», - заявив адвокат Манафорта.

Ричард Гібі - співпрацівник вашингтонської юридичної фірми Miller & Chevalier.

Тим часом - у понеділок Пол Манафорт заявив, що він ніколи не отримав жодної незаконної оплати. Такі припущення він назвав необґрунованими, дурними і безглуздими.

Про це повідомила журналіст телеканалу NBC Геллі Джексон.

За словами Манафорта, «всі політичні виплати, які йому спрямовувалися, призначалися для команди (як місцевої, так і за кордоном), яка проводить для нього опитування та дослідження».

Керівник передвиборної кампанії Трампа зазначив, що його робота в Україні «завершилась після виборів у жовтні 2014 року».

Манафорт назвав статтю NYT атакою на свою репутацію, та стверджує, що журналісти не дотримались стандартів та не перевірили факти.

Він також підкреслив: у статті, зокрема, вказано, що «немає доказів, що він отримував якісь готівкові кошти від будь-кого з українських чиновників».

Дивіться також: Слід брудних грошей Кремля в агресії Путіна знайдено лауреатом Пулітцерівської премії

Слід брудних грошей Кремля в агресії Путіна знайдено лауреатом Пулітцерівської премії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG