Спеціальні потреби

ФБР допомагатиме розслідуванню убивства журналістки на Мальті


Дафне Каруана Ґаліція розслідувала дані з так званих “Панамських паперів” - величезної кількості документів про офшорні компанії  
Дафне Каруана Ґаліція розслідувала дані з так званих “Панамських паперів” - величезної кількості документів про офшорні компанії  

Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, заявила, що “нажахана” убивством 16 жовтня на Мальті журналістки Дафни Каруани Ґаліції.

Уряд Мальти і мальтійська поліція контактували з ФБР стосовно слідства, і ФБР надає конкретну допомогу. Про це повідомила речниця Державного департаменту США Гедер Науерт.

Посадовці в Брюсселі висловили сподівання, що відповідальні будуть встановлені й покарані органами влади невеликої острівної держави у Середземному морі.

США також засудили убивство і повідомили, що ФБР відповіла на запит Мальти про допомогу у розслідуванні.

“Ми швидко відповіли на заклик прем’єр-міністра про допомогу. Уряд Мальти і мальтійська поліція контактували з ФБР стосовно слідства, і ФБР надає конкретну допомогу”, - сказала речниця Державного департаменту Гедер Науерт.

Але син журналістки, який був близько від місця вибуху автомашини з його матір’ю 16 жовтня, заявив про сумніви у компетентності поліції Мальти і звинуватив уряд невеликої острівної країни у безкарності.

Прем’єр-міністр Мальти Джозеф Мускат судився з Дафною Каруаною Ґаліцією, відкидаючи її звинувачення на свою адресу, але він засудив її убивство і пообіцяв зробити все можливе, щоб знайти відповідальних.

Автомашина вибухнула, коли журналістка від’їхала на своїй автомашині з дому.

Метью Каруана Ґаліція написав у Фейсбуку, що Мальта - мафіозна держава і що його матір убили за викриття нею політичної корупції.

Остання стаття Дафни Каруани Ґаліції в її особистому інтернетному щоденнику Running Commentary закінчується словами: ”Шахраї усюди, куди поглянеш. Ситуація розпачлива”.

53-річна журналістка гостро критикувала чільних політиків і посадовців своєї країни за корупцію в політиці, хабарництво у бізнесі, відмивання грошей і неспроможність поліції розслідувати гучні злочини, включно із зухвалими убивствами.

Останнім часом Дафне Каруана Ґаліція розслідувала дані отримані з так званих “Панамських паперів” - величезної кількості документів офшорної компанії, оприлюднених 2015 року.

Вона відстежувала зв’язки між мальтійськими посадовцями та офшорними банками й компаніями, які використовувалися для приховування статків від оподаткування.

Дафне Каруана Ґаліція фактично спричинилася до дострокових виборів на Мальті цього року, опублікувавши звинувачення про зв’язок прем’єр-міністра Джозефа Муската зі скандалом довкола “Панамських паперів”.

Журналістка також жорстко критикувала опозиційних політиків.

Дивіться також: Історії сексуальної наруги поширюють у соціальних медіа люди по всьому світу.

Історії сексуальної наруги поширюють у соціальних медіа люди по всьому світу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG