Спеціальні потреби

США пішли у наступ на відмивання грошей, ухилення від податків, корупцію - все через "панамські папери"


Адміністрація Обами оголосила про нові фінансові правила, які повинні змусити компанії розкривати більше інформації про їх власників. Заходи є частиною зусиль Білого дому по боротьбі з ухиленням від сплати податків та відмиванням грошей, інформує агентство Associated Press.

Міністр фінансів США Джейкоб Лью закликав Конгрес прийняти закон, який підвищить прозорість банківської системи США і допоможе правоохоронним органам відстежити таємних власників компаній.

Новий закон зобов'яже компанії знати своїх власників, розкривати перед податковими органами дані про них та надавати правоохоронним органам доступ до такої інформації.

«Незаконна фінансова діяльність є серйозною проблемою для Сполучених Штатів і наших партнерів по всьому світу, - зазначив Лью в листі лідерам Конгресу. - Додаткова законна підстава необхідна для того, щоб максимально посилити позиції США для боротьби з недобросовісними гравцями, які прагнуть приховати свої фінансові операції і ухилитися від виконання своїх податкових обов'язків».

Нещодавно Міністерство фінансів завершило роботу над так званим правилом «належної перевірки клієнта», яке вказує, як банки повинні вести облік того, хто володіє компаніями, що використовують їх послуги.

Друге запропоноване правило закриє лазівку, яка дозволяє вузькому класу компаній з іноземною участю уникати звітності перед податковими органами.

Міністр фінансів також закликав ратифікувати вісім податкових договорів, які знаходяться на розгляді в Сенаті.

Білий дім вдається до нових заходів на тлі витоку так званих Панамських документів, які розкрили масштабні міжнародні схеми ухилення від податків через секретні рахунки на офшорах.

Експерти відзначають, що через те, що американські закони обіцяють іноземцям збереження таємниці вкладів, США наближається за статусом «податкової оази» до Швейцарії та Кайманових островів, відзначає Associated Press.

Дивіться також: Ось вони - симпатики Росії у таборі Дональда Трампа

Ось вони - симпатики Росії у таборі Дональда Трампа. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG