Спеціальні потреби

Гроші Заходу найбільше допомагають владним корупціонерам в Україні - експерти у The Washington Post


А чи йде фінансова допомога від МВФ та інших міжнародних організацій Україні на користь? Таке питання поставили інвест-консультант Ніл Абрамс і професор політології Каліфорнійського Університету у Берклі Стівен Фіш. На цю тему вони опублікували статтю у впливовій Вашингтон Пост.

За останні 25 років Захід вклав в Україну мільярди доларів. Однак реформ, які б створили ефективну ринкову економіку і державу заносвану на верховенстві права, як не було, так і немає, пишуть вони. Дослідники пояснюють це тим, що політична еліта в країні, незважаючи на дві революції та ротацію урядів, не зазнала зміна.

Українська еліта використовує суди і поліцію для відбирання компаній. Здирництво а не служба народу - основна діяльність регуляторних агенств. І західна допомога, стверджують Абрамс і Фіш, цьому тільки сприяє.

На кожен долар, який приходить в країну, 6 доларів 25 центів нелегально з країни виводяться

Необмежений доступ до західної допомоги знімає з української еліти необхідність щось міняти.

До того ж допомога нещадно розкрадається, стверджують автори. У 99-му році МВФ надав транш на 184 мільйонів доларів. У той же період, цитують вони книгу Джей Ві Кошіва, стільки ж було вкрадено через державні газові і нафтові монополії.

На кожен долар, який приходить в країну, 6 доларів 25 центів нелегально з країни виводяться, підрахували в іншому дослідженні.

А як же в інших країнах? Заважає чи допомагає їх розвитку міжнародна фінансова допомога? По-різному, прийшли до висновку Абрамс і Фіш, простудіювавши десятки досліджень. Допомагає тільки в тому випадку, кажуть вони, коли допомога приходить з дуже жорсткими умовами, одне з яких, - повне дотримання законів правлячими елітами.

не давати ні цента, поки з влади не буде виключено більшість тих, хто займав високі пости в попередніх урядах

У випадку з Україною є два варіанти. Перший - відновити допомогу, як тільки уряд надасть план реформ, а парламент ухвалить закони, рекомендовані донорами. Другий - не давати ні цента, поки з влади не буде виключено більшість тих, хто займав високі пости в попередніх урядах, за винятком технократів з чистою репутацією, таких як Абромавічус і Яресько. Саме перед цим вибором зараз стоїть МВФ, пишуть дослідники.

Дивіться також: Туреччина втратила некорумпованого, чесного прем'єра - голова Турецької служби VOA

Туреччина втратила некорумпованого, чесного прем'єра - голова Турецької служби VOA. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:28 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG