Спеціальні потреби

До Луценка в лікарню нікого не пускають


Юрій Луценко
Юрій Луценко

Юрій Луценко з вчорашнього дня перебуває в міській клінічній лікарні швидкої допомоги. Відвідати екс-міністра внутрішніх справ змогла тільки український омбудсмен Ніна Карпачова, яка спростувала інформацію від ГПУ, що заарештованого забезпечили книжками та телевізором.

Протягом доби його намагалися відвідати дружина, адвокати, а також депутати, проте охорона нікого не впустила. Спинили біля палати і Юлію Тимошенко, яка відправилась до Луценка після власного суду. Перебуваючи біля палати заарештованого, лідерка «Батьківщини» написала на власній твіттер-сторінці «велика кількість бійців МВС у масках не дають його побачити навіть здалеку».

Ірина Луценко тільки під вечір отримала від представника Генеральної прокуратури дозвіл відвідати свого чоловіка. Як свідчить «Народна самооборона», цей дозвіл дійсний тільки на завтра – 12 травня. Сьогодні жінку до палати ніхто не пустив, через що Ірина Луценко висловила думку, що стан здоров'я Юрія Луценка набагато гірший, ніж говориться у повідомленнях ГПУ, – цитує «Народна самооборона».

Документ про справжній стан здоров'я екс-міністра вдалося вилучити журналістам, які чергували в лікарні. Його оприлюднив у Фейсбуці депутат Володимир Ар’єв. Згідно із документом, Луценка доставили до лікарні в стані середнього ступеню тяжкості. І на сьогодні він залишається в такому ж стані, зокрема хворий потребує лікувального режиму та обмеження візитів.

У Генеральній прокуратурі ж заявили, що відповідальність за те, що відбувається довкола справи Юрія Луценка, несуть його захисники. По-перше, через те, що ніхто не знайомиться із матеріалами кримінальної справи. По-друге, не були підписані відповідні протоколи після письмових відмов від процесу ознайомлення, свідчить ГПУ.

«Печерський районний суд міста Києва 29 квітня за поданням слідчого ухвалив рішення про обмеження часу ознайомлення захисників Юрія Луценка з матеріалами кримінальної справи до 16 травня. Після чого кримінальна справа з обвинувальним висновком буде направлена до суду для розгляду по суті», –повідомляє прес-служба ГПУ.

Сьогодні ж Верховна Рада мала заслухати генпрокурора та уповноваженого з прав людини по справі Юрія Луценка, але парламентська більшість відмовилася підтримати таке рішення. Через це на знак протесту фракції БЮТ та НУНС покинули сесійну залу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG