Спеціальні потреби

Виборці вирішать долю легенди зовнішньої політики США


Після 35-ти років у Сенаті, Річард Луґар балотується у штаті, де людей цікавить власний добробут, а не успіхи США на міжнародній арені. З останніми нерозривно пов'язаний імідж сенатора.

Один із ветеранів американського Сенату, республіканець Річард Луґар, який протягом останніх 20 років має чималий вплив на американську зовнішню політику несподівано втратив довіру частини республіканців.

Законодавцю, якого вперше обрали до Сенату у 1977-му році, потрібно готуватись до непростих виборів у штаті Індіана. Виборці тут цікавляться виключно внутрішньо американськими справами та байдужі до міжнародної політики, на якій Луґар зробив ім’я.

Луґар успішно лобіював закони, які підтримують демократичні рухи далеко за кордонами Америки. Сенатор також був одним із ініціаторів ізоляції Південної Африки під час апартеїду. Утім жодне з цих досягнень не допоможе йому знову обратись до Сенату.

Його головним конкурентом в Індіані є Річард Мердока, колишній геолог, головним пунктом виборчої програми якого є збільшення енергетичної незалежності США.

Відповідно до результатів опитувань громадської думки, Луґар дещо випереджає Мердока, втім до праймаріз 8-го травня часу лишилося небагато і розрив між кандидатами стрімко скорочується.

Виборці в Індіані підтримують Мердока, бо його програма грає на руку нафтопереробним підприємствам, які є бюджетоутворюючими для штату.

Ймовірний програш Луґара, за словами політолога Джеймса Маккена, матиме негативні наслідки для США.

"Разом з ним Сенат може втратити частину важливого досвіду та інституційної пам’яті, втратити сенатора, який виступав за скорочення озброєнь, людину, яка була ланкою, що сполучала республіканців та демократів. Окрім того США, можуть втратити міжнародного речника", - каже політолог.

XS
SM
MD
LG