Спеціальні потреби

«З лану до столу» – американські ресторани підтримують місцевих фермерів


Останнім часом у Сполучених Штатах зростає попит на городину, вирощену на місцевих господарствах місцевими жителями. Все більше американців приєднуються до так званого руху «З лану до столу». Не відстають і ресторани, власники та кухарі яких приваблюють відвідувачів блюдами зі свіжих, сезонних харчів. Така їжа і корисна, і смакує краще.

«Ми завжди вибираємо те, що смакує найкраще, це наш принцип у підході до вибору їжі. Щоб не говорили, але смак набагато сильніший і кращий у натурально вирощених продуктів».
Когел Армстронґ
Останніми роками у передмісті Вашингтона базари стали звичним явищем. Щотижня понад 20 місцевих господарств привозять на один з таких ринків свіжу городину. Серед покупців – шеф-кухар одного з відомих у Вірджинії ресторанів Когел Армстронґ. Він закуповує більшість продуктів для свого ресторану на місцевих фермах.

Базар проводиться у рамках відносно нового для Америки руху «З лану до столу». Його ідея не тільки у тому, щоби підтримати місцевого виробника і економіку. Головне – підштовхнути американців до споживання корисної і здорової їжі.

Господарство Атіла Аґостона знаходиться у містечку Перселвіл, приблизно за годину автоподорожі від цього базару. Овочі, вирощені на цій фермі вважаються натуральними, оскільки не оброблені добривами і пестицидами. Екологічно чиста городина, розповідає фермер Атіл, користується великим попитом серед вірджинських рестораторів.

Кухар Когел закуповує продукти харчування у понад 150 місцевих фермерів і фірм-постачальників. У кожного з них він замовляється щось особливе чи дуже специфічне.

«Ми завжди вибираємо те, що смакує найкраще, це наш принцип у підході до вибору їжі. Щоб не говорили, але смак набагато сильніший і кращий у натурально вирощених продуктів», – каже він.

Когел готує страви, переважно, із сезонних фруктів та овочів, навіть якщо це виглядає менш екзотично в меню:

«Раніше бували відвідувачі, які просили у грудні полуницю. Тоді ми проводили невеличку освітню роботу. Тепер я вже не пам’ятаю коли було подібне прохання. Ми подаємо полуницю, спаржу та інше тільки у сезон».

Кілька років тому Когел навіть засадив ділянку біля ресторану фруктовими деревами, овочами і зеленню. Усе, як тільки достигає, негайно потрапляє на кухню і в меню. Мабуть це найкоротша дорога у русі «З лану до столу».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG