Спеціальні потреби

Опозиція перемогла на виборах у Литві


Литовські опозиційні партії, які перемогли на недільних парламентських виборах, провели перші переговори про формування нового уряду.

Лівоцентристські соціал-демократи, «Партія праці» та партія «Порядок і справедливість» заявили, що прийшли до угоди про формування трьохпартійної коаліції, в якій посаду прем'єр-міністра займе представник Соціал-демократичної партії.

У загальній кількості три партії отримали 78 мандатів у 141-особовому парламенті.

Партія «Союз вітчизни» на чолі з прем'єром-міністром Андрюсом Кубілюсом опинилася на другому місці, отримавши 32 місця, але навряд чи зможе сформувати коаліційний уряд.

Соціал-демократи і «Партія праці» виграли від невдоволення виборців політикою жорсткої економії, яку проводив прем'єр Кубілюс. Обидві партії заявляли про наміри полегшити труднощі в житті мешканців країни, викликані скороченнями бюджету, але при цьому виконати свої фінансові зобов'язання.

Кубілюс керував Литвою коли три роки тому спалахнула світова економічна криза, що змусила його ввести непопулярні заходи жорсткої економії.

Колишня радянська республіка, Литва є однією з найбідніших країн Європейського Союзу.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG