Спеціальні потреби

Лавров: війська в Криму захищають російських громадян


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров захищає збільшення присутності військ своєї країни в Криму перед своєю зустріччю з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, який розраховує на те, що йому вдасться запобігти ескалації напруження в регіоні.

У понеділок Лавров заявив, що використання російських військ в Криму необхідне «до часу нормалізації політичної ситуації в Криму». Він виступав на відкритті сесії Ради ООН з прав людини в Женеві і сказав, що його країна захищає російських громадян.

Україна звинуватила Росію у здійсненні військового вторгнення і закликала Москву забрати назад свої війська, які оточили українські військові бази по всьому Криму і встановили контрольно-пропускні пункти.

Російські засоби масової інформації повідомили, що з неділі на понеділок російські військовї літаки пролетіли через український повітряний простір над Чорним морем.

Міністерство закордонних справ Росії також заявило, що Росія і Китай висловили подібні погляди на ситуацію в Україні, тоді як лідери Великої сімки осуджують те, що вони називають «очевидним порушенням» суверенітету України.

Лавров розмовляв з китайським колегою по телефону в понеділок. Китайське міністерство хоче бачити політичну розв’язку ситуації.

Лідери Великої сімки оприлюднили спільну заяву, в якій закликали Росію врегулювати проблеми з Україною або шляхом прямих переговорів, або за посередництвом Організації з безпеки і співробітництва в Європі. До Великої сімки входять США, Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Італія і Японія.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG