Спеціальні потреби

У Киргизстані увійшла в дію нова конституція


У Киргизстані набула чинності нова конституція схвалена на референдумі 27 червня. Про це повідомила Центральна виборча комісія, оголосивши офіційні підсумки всенародного референдуму.

Глава ЦВК Акилбек Сарієв заявив, що понад 90 відсотків виборців проголосували «за» нову редакцію конституції, згідно з якою Киргизстан визнано парламентською республікою.

Сарієв сказав, що лідер тимчасового киргизького уряду Роза Отумбаєва отримала повноваження президента перехідного періоду, який вигасає наприкінці 2011 року. Вона складе президентську присягу під час інавгураційної церемонії, а вибори до парламенту країни призначено на 10 жовтня.

Тимчасовий уряд Киргизстану, перебрав владу в результаті кровопролитних сутичок у квітні і усунення від влади президента Курманбека Бакієва і тепер намагається встановити стабільність в державі.

За приблизними підрахунками, під час міжетнічних сутичок між киргизами і узбеками, що розпочались 10 червня у містах Ош і Джалалабад на півдні країни, загинуло щонайменше 2 тисячі людей.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG