Спеціальні потреби

Голосуванням за незалежність курди, можливо, зайшли занадто далеко


Масуд Барзані
Масуд Барзані

25 вересня курди проголосували за незалежність. Цей крок може призвести до більшої ізоляції курдів на Близькому Сході і відсторонення їх від єдиного серйозного союзника – Сполучених Штатів.

Про це пише Джеймс Дурсо у виданні The Hill.

Напередодні референдуму з питання незалежності, різні сторони чинили тиск на курдів скасувати голосування. США та ООН виступили на підтримку проведення однорічного діалогу з Багдадом для вирішення розбіжностей, але a[ зусилля провалилися. Відтак, США продемонстрували, що їх попередження не тільки показові, коли державний секретар Рекс Тіллерсон заявив, що «голосуванню і результатам бракує легітимності».

Курди тепер стали на шлях, який ще більше роздратує регіон і проллє світло на підтримку США Регіонального уряду Курдистану, сімейного підприємництва президента РУК Масуда Барзані. Близький Схід також цікавитиметься ставленням Барзані до можливих референдумів щодо незалежності, які б провели християни, туркмени та єзиди, які живуть на території традиційного Курдистанe чи в районах, на які претендують курди біля багатого на нафту Кіркука.

Курдистан пропонується як земля помірного ісламу, пошанування прав жінок та демократії. Якщо в дійсності все це існує в Курдистані, він може стати перетворюючою силою в складі Іраку, де він може служити прикладом. Але це не так, оскільки Курдистан страждає від регіональних проблем авторитаризму, корупції, непотизму та жінконенависництва, незважаючи на фотки милих курдських дівчат з кулеметами, більшість з яких насправді є сирійками.

Після референдуму, Багдад відреагував передбачувано і законно, закривши повітряний простір над Курдистаном, вимагаючи контроль над прикордонними пунктами Курдистану і доручивши двом мобільним телефонним компаніям з штаб-квартирами в Кіркуку, переїхати в Багдад. Далі влада Іраку може вимагати від усіх відвідувачів Курдистану іракські, не курдські візи, процес, який забере довше і коштуватиме більше. Бізнеси не оспорюватимуть рішення Багдада, капітал піде де-інде і економіка Курдистану занепадатиме поки іноземні інвестори чекатимуть на вирішення суперечки.

Зацікавленість Америки полягає у збереженні існуючих кордонів регіону з федеральним варіантом, який дозволяє Курдистану деяку автономію в складі іракської держави і уникає звинувачень у використанні курдів для розколу Ірану, Іраку, Сирії та союзника НАТО - Туреччини. Розчленування піде на шкоду курдам, оскільки вони розглядатимуться як американські агенти знищення, з покровителем, який не схильний відправляти війська після того, як араби та перси повстануть проти них.

Якщо США прийдуть до висновку, що питання незалежності найкраще вирішити повільним стисканням піфона Туреччина-Іран-Ірак, вони можуть привернути увагу до публічної корупції та порушення прав людини Ербілем, не кінетичного проекту, який також стримуватиме турецькі та іранські амбіціям в країні, що подобатиметься електоратам як в США, так і в Багдаді.

Президент Барзані має два варіанти для майбутнього Курдистану та своєї власної спадщини: Арафат або Мандела. Рішення за ним.

Дивіться також: Минуло 100 днів від часу арешту у Стамбулі турецьких правозахисників Amnesty International

Минуло 100 днів від часу арешту у Стамбулі турецьких правозахисників Amnesty International. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Вибори 2024: настрої виборців в штаті Огайо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00
XS
SM
MD
LG