Спеціальні потреби

Білий дім відреагував на пропозицію спікера Джонсона, щоб допомога Україні була у вигляді позики 


Директор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі. Фото: AP/Andrew Harnik
Директор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі. Фото: AP/Andrew Harnik

Білий дім віддає перевагу версії законопроєкту про допомогу Україні, за яку проголосував раніше Сенат. Цей законопроєкт передбачає виділення Україні 60 мільярдів доларів. Директор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі на питання Голосу Америки заявив, що ця версія законопроєкту відповідає інтересам національної безпеки США. Так Кірбі відреагував на пропозицію спікера Палати представників Майка Джонсона, щоб замість допомоги надати Україні позику.

“Ми вважаємо, що той законопроєкт, який був ухвалений у Сенаті, дуже добре відповідає нашому сильному бажанню продовжувати підтримувати Україну. Він добре відповідає потребам оборони України, а також потребам оборони Ізраїлю та іншим питанням нашої національної безпеки в усьому світі. Тож ми продовжуємо закликати спікера Джонсона винести цей законопроєкт на розгляд, проголосувати за нього та рухатися далі. Ми знаємо, що є сильна підтримка його в обох партій, якщо буде можливість голосувати”, - сказав Джон Кірбі 14 березня, відповідаючи на питання Голосу Америки.

У Пентагоні додали, що Україні в час війни було б дуже важко віддавати позику. Крім того, альтернативний законопроект потрібно було б узгоджувати з низкою урядових відомств.

"Я знаю, що в Конгресі тривають переговори. Не буду забігати поперед цього. Наразі нам потрібне додаткове фінансування. Такій країні, як Україна, що переживає війну, я думаю, буде дуже важко повернути ці кредити. І це те, що потребує опрацювання не лише з Міністерством оборони, а й з Державним департаментом та Білим домом", - зазначила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх, відповідаючи на питання Голосу Америки.

Раніше в преси повідомили, що Джонсон запропонував альтернативу законопроєкту про підтримку України та інших партнерів. Він пропонує надати Києву допомогу у вигляді позики або ленд-лізу, "щоб платники податків США не витрачали десятки мільярдів доларів без жодних сподівань отримати їх назад".

Ця пропозиція відрізняється від законопроєкту, ухваленого раніше в Сенаті, що передбачає виділення 95 мільярдів доларів: 60 мільярдів Україні, а решту - іншим союзникам США, зокрема Ізраїлю та країнам Індо-Тихоокеанського регіону. Якщо Палата представників ухвалить такий альтернативний законопроект, сенат муситиме голосувати за нього знову, бо він відрізнятиметься від проголосованого.

У Білому досі вважають, що більшість конгресменів в Демократичній та Республіканській партіях підтримують сенатську версію законопроекту про допомогу Україні й готові її проголосувати, але спікер Палати представників відмовляється виносити його на голосування.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG