Спеціальні потреби

Керрі про пріоритети закордонної політики США


У свій перший день на посаді державного секретаря США Джон Керрі виступив перед працівниками Держдепу та розповів про те, які він бачить пріоритети американського зовнішньополітичного відомства під своїм керівництвом.

Державний секретар Керрі запевнив працівників Держдепу, що він продовжуватиме політику президента Барака Обама з посилення безпеки в світі:

«Таке бачення президента, і те, чого він досягнув завдяки вашим зусиллям протягом останніх років, без сумніву, відновило репутацію та гідне місце Америки у світі.

За словами Керрі, висока репутація США допомагає реальним людям по всьому світу:

«Ми маємо змогу досягти миру в світі – у світі, де забагато конфліктів, забагато вбивств. Цьому існують альтернативи! Ми можемо допомогти подолати бідність. Ми можемо спробувати вилікувати хвороби. Ми можемо посилити права людини у світі. Ми можемо говорити від імені тих, кого позбавили права голосу.

Посилення прав людини у світі було одним з пріоритетів президента Обами під час його першого терміну, включно з припиненням насилля проти жінок в Демократичній Республіці Конго. Але віце-президент вашингтонського офісу Вахти прав людини Сара Марґон говорить, що Керрі може зробити більше:

«Звичайно, можна досягти глибших змін. Я б хотіла бачити, щоб цей пріоритет посів більш центральне місце в політиці адміністрації Обами».

Що стосується Близького Сходу, Керрі вже встиг зателефонувати ізраїльському президенту Шимону Пересу, прем’єр-міністру Нетаньягу та лідеру Палестинської автономії Махмуду Аббасу. В цих розмовах він запевнив, що є особисто відданим меті досягнення миру між Ізраїлем та палестинцями. Також Керрі зателефонував міністрам закордонних справ Японії та Південної Кореї. Він сказав, що Північна Корея мусить зрозуміти, що, якщо вона продовжуватиме робити провокативні ядерні випробування, її чекають значні наслідки.
Ми маємо змогу досягти миру в світі – у світі, де забагато конфліктів, забагато вбивств. Цьому існують альтернативи! Ми можемо допомогти подолати бідність. Ми можемо спробувати вилікувати хвороби. Ми можемо посилити права людини у світі. Ми можемо говорити від імені тих, кого позбавили права голосу.
Джон Керрі

Звертаючись до працівників Державного департаменту, Керрі згадав і про смерть дипломатичних представників США у результаті атаки на американське консульство в Бенгазі:

«Це – небезпечна робота. Про це нам нагадують ось ці зірки та імена на стіні. І особливо нам про це нагадала загибель Криса Стівенса, Ґлена Догерті, Тайрона Вудса та Шона Сміта».

Аналітик Інституту Катона Малу Іносент говорить, що перед Керрі значні виклики будуть у Лівії.

«Дуже важко переключитися зі стратегії побудови держави до побудови нації, в сенсі створення цільної лівійської національності. І це те, що Каддафі використовував для власної вигоди. Він керував за принципом «розділяй та владарюй». Отже, рухаючись вперед, ми побачимо певний рівень хаосу в Лівії, хоча країна і набула певних ознак західної демократії».

Не обійшлося під час зустрічі і без жартів. Обидва попередні державні секретарі були жінками – Гілларі Клінтон та Кондоліза Райс. Чи здатний чоловік виконувати цю роботу? – риторично запитував новопризначений державний секретар у своїх підлеглих.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG