Спеціальні потреби

США мають обмежений вплив на українську владу - колишній посол США


Янукович не слухає США - колишній посол
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Янукович не слухає США - колишній посол

Про можливі зміни політики США щодо України наша співробітниця Мирослава Ґонґадзе розмовляла з колишнім послом США в Україні, а нині старшим аналітиком Інституту Брукінґса у Вашингтоні Стівеном Пайфером.

Коли Комітет з міжнародних відносин Сенату очолював сенатор Джон Керрі, Конгрес Сполучених Штатів ухвалив критичну резолюцію щодо України. Тепер Керрі займатиме посаду державного секретаря США. Отже, з його приходом на посаду, яких змін можна очікувати у міжнародній політиці США?

Говорить старший аналітик Інституту Брукінґса Стівен Пайфер:

«Я очікую, що ми побачимо продовження сталої політики США щодо України. Якщо подивитись, як виконавча та законодавча влада розглядала Україну останні двадцять років, ми побачимо надзвичайну послідовність навіть при зміні партії при владі. Тому я думаю, що ми побачимо продовження діалогу, який буде важко покращити, і в якому важко буде досягти прогресу доти, доки уряд Януковича не вирішить проблем, що існують в Україні у сфері демократії».

МҐ: Що ж можуть зробити у цій ситуації Сполучені Штати?

СП: Я думаю, що важелі впливу у США досить обмежені. США неодноразово наголошували, що прогрес у відносинах України із США, як також прогрес у відносинах з Європейським Союзом, залежатиме від демократичного прогресу в Україні. Саме тому я стурбований новими звинуваченнями щодо Тимошенко. Враховуючи уже попередні порушення принципу верховенства права під час попередньої справи проти неї, я думаю, що вони не сприятимуть покращенню взаємин України з ЄС та США.

МҐ: Чи можна говорити про більш критичну політику США щодо України з приходом Джона Керрі на посаду державного секретаря США?

СП: Побачимо. Я думаю, що сьогодні варто уважно стежити за Конгресом. Надзвичайно критична резолюція щодо України, яку Конгрес ухвалив у вересні, була прийнята одноголосно. Це значить, що не знайшлось жодного американського законодавця, який виступив проти її ухвалення. Це означає, що у Конгресі існує надзвичайно глибоке занепокоєння тим, що відбувається в Україні. У Конгресі ведуться розмови про введення санкцій щодо українських посадовців, про що не йшла мова ще два чи рік тому. Я лише сподіваюсь, що Київ розуміє і сприймає це як відображення цього глибокого занепокоєння.

МҐ: Ви як колишній дипломат можете сказати, наскільки серйозні зміни відбуваються у Державному департаменті, коли на посаду держсекретаря приходить нова людина?

СП: Можливі зміни людей на ключових посадах. Звичайно, менше буде змін, ніж у випадку переходу влади від однієї партії до іншої. Але у мене таке відчуття, що за адміністрації Обами міжнародна політика формується більше у Білому домі у тісній кооперації з Державним департаментом, тому я не думаю, що ми побачимо великі зміни політики у порівнянні з минулими чотирма роками.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG